Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6296
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Al. Jana Pawła II dla cyklistów – tylko połowicznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 listopada 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Fot. Angela
Na dziś planowany jest odbiór prac dotyczących dostosowania chodników wzdłuż alei Jana Pawła II do potrzeb cyklistów. Z efektów robót użytkownicy nie są zadowoleni. Ich zdaniem wykonano je niefachowo i nieestetycznie. W wielu miejscach pozostała też stara, popękana nawierzchnia. MZDiM tłumaczy, że były to tylko prace naprawcze, bo na kompleksowy remont nie było pieniędzy.

W tym roku na naprawę nawierzchni chodników wzdłuż al. Jana Pawła II od ul. Różyckiego do Bacewicz przeznaczono 100 tys. zł. Wykonaniem zadania zajęło się Kółko Rolnicze Siedlęcin. O ile cykliści zadowoleni są z kilku około 50 m odcinków, na których pojawiła się nowa asfaltowa nawierzchnia, o tyle w oczy kole pozostawiony stary i często popękany asfalt.

– To jest jakieś partactwo i bubel. Na przejściu dla pieszych zamiast odmalowanych czerwonych pasów, tak jak w całej Europie, sfrezowano asfalt. Pytam po co i jak to wygląda? Odnowione odcinki chodnika łączą się ze starym, popękanym asfaltem, dziurami i zapadliskami. Co to są za standardy? – pyta pan Paweł z Zabobrza.

Zbigniew Leszek mówi, że droga rowerowa w takim wydaniu jest nie do przyjęcia. Po interwencji rowerzystów sfrezowana nawierzchnia na przejściu dla pieszych ma zostać ponownie zalała asfaltem. Szef stowarzyszenia cyklistów zapowiada, że jutro zamierza uczestniczyć w odbiorze prac i sprawdzić dokumentację oraz projekt, zgodnie z którym zadanie powinno być wykonane.

– Niemal wszystkie nasze drogi rowerowe są w o wiele gorszym stanie niż drogi dla samochodów. Remontuje się jezdnie dla zmotoryzowanych, a nam rowerzystom daje się jakieś „ochłapy” i mamy się tym cieszyć. Po to robi się drogi rowerowe by jazda rowerem była przyjemna i komfortowa. Na wyremontowanym odcinku wzdłuż al. Jana Pawła II o komforcie jazdy mówić nie można, szkoda było wydawać te 100 tys. zł – mówi Zbyszek Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego w Jeleniej Górze.

Tymczasem dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że kwota 100 tys. zł wystarczyła tylko na to, co zostało zrobione. Podkreślają, że nie był to kompleksowy remont chodników czy budowa drogi rowerowej, ale tylko dostosowanie chodnika do potrzeb cyklistów polegające na usunięciu istniejących dziur i zagrożeń, oznakowaniu i obniżeniu krawężników.
Zdaniem MZDiM cykliści mogą liczyć na gruntowny remont tych odcinków za dwa lata, kiedy ma być remontowana cała Al. Jana Pawła II, wraz z chodnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~diabelek 24-11-2010 8:46
chlopcy z KRS na "mikołajki" musieli zarobic ... ale takie rozgrzebywanie jest faktycznie bez sensu. skoro za darmo było źle, a za 100 tys. jest źle, to jaki sens wydać ta stówę? faktycznie, najpotrzebniejsza rzecz przed zimą, to rozgrzebanie kilku krawężników dla "drogi rowerowej". osobiście jeżdżę rowerkiem, i te kilka krawężników do wiosny jakos bym przetrzymał ...
rymcycymcy 24-11-2010 9:35
Czyżby wyrówno tą fajną pralkę przed krzyżówką z Różyckiego ? ...to błąd ! Zawsze lubiłem tamtędy przelatywać ...żeby sobie rozgrzać amora :)
~Leszek Z. 24-11-2010 10:02
Jelenia Góra jest nie tylko dla SAMOCHODÓW - ale też dla PIESZYCH I ROWERZYSTÓW - proszę zwrócić uwagę jakie są w fatalnym stanie niektóre ciągi piesze np. ten z Centrum na Zadobrze - nie oświetlone, dziurawe - czy my jesteśmy GORSZYMI mieszkańcami naszego miasta ? Zbigniew Leszek prezes I-KTK-N
~ZłyPorucznik 24-11-2010 10:10
Tych Panów, Państwa z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze w ramach praktyk, posadzić na siodełka rowerowe na miesiąc czasu. Niech pojeżdżą po naszych wspaniałych jeleniogórskich drogach i ich cudownych ścieżkach rowerowych. Wtedy pogadamy, jak powinna ta ścieżka wyglądać. Bo inaczej, to jest rozmowa ze ślepym o kolorach. To jakieś kuriozum, uwagi przekazują im ludzie znający się na rzeczy, cykliści, kolarze, a Ci z przysłowiowymi uporem maniaka klepią swoje banialuki, aby tylko chwalić się statystyką odebrania robót.
Tomy M. 24-11-2010 10:18
Panie Leszku. Ręczę że ten kto wziął to 90 tys. nie sadzi że to niepotrzebna kasa.
~dzięki 24-11-2010 10:19
poziom inteligencji panów z MZDiM jest doprawdy komiczny. "Za dwa lata (..) ma być remontowana cała Al. Jana Pawła II, wraz z chodnikami". TO PO CO W OGÓLE BYŁO WYRZUCAĆ W BŁOTO 100.000 zł???? Nie lepiej było zbudować gdzieś choćby krótki ale jednak z prawdziwego zdarzenia fragment drogi rowerowej. Przecież jak znam dyrektora i jego zastępcę za dwa lata (o ile oczywiście dojdzie do remontu) wszystko trzeba będzie robić od nowa - kolejny raz wydawać nasze pieniądze na krawężniki, chodniki. Te dwa lata cykliści akurat by poczekali...
~adaś 24-11-2010 10:29
Jak to dobrze że przynajmniej mamy w Jeleniej Górze p. Zbigniewa Leszka, "pozytywnie zakręconego", któremu się chce wytykać głupim urzędnikom ich błędy. Stan jeleniogórskich dróg, szczególnie tych na zapleczu centrum - najlepiej świadczy o całkowitym braku ich wrażliwości na faktyczne potrzeby mieszkańców. Zobaczcie jak wygląda choćby odcinek popularnej dla pieszych i rowerzystów trasy - od ul. Ogińskiego (garbaty mostek) przez fragment ul. Osiedle Robotnicze do wiaduktu kolejowego. Brak krawężników, dziury - 200 metrów od centrum. "Fachowcy" niedawno uzupełnili nawierzchnie po przebudowie oświetlenia - wstyd jakie to wykonanie. W Zarządzie Dróg przydałaby się wymiana dyrektora, facet od dawna nie panuje nad swoimi zadaniami kontrolnymi. W końcu winien odbierać te prace od wykonawców - i reklamować partactwo, prawda ? Chodzi przecież o miejskie gospodarstwo i pieniądze... Może nowy prezydent miasta (jeśli Zawiła to wątpię) - coś wreszcie w tej materii zrobi !? Pan
~ 24-11-2010 10:33
To przecież tą robotę odwaliło Koło Rolnicze z Siedlęcina, na którego czele stoi nasz nowy radny z PO Pan Grochala!!
~rowerzysta amator 24-11-2010 11:26
To pieniądze wyrzucone w błoto!!! To tak jak kiedys na wolnośći położono asfalt , pomalowano pasy a za tydzień położono znowu asfalt. Takie absurdy tylko w Polsce !
Ryba 24-11-2010 11:42
Jak tytul wskazuje na droge nalezy wziac "poloweczke" ;)
~Leszek Z. 24-11-2010 12:37
odbiór był - 10.30 jestem umówiony na spisanie protokołu z odbioru - jakie zapadły ustalenia powiadomę was na naszym klubowym blogu - szukajcie na - jeleniogórski klub kolarski - pozdrowerek Zbigniew Leszek (bicykl) - kontakt - iktknj.góra@gmail.com
~Obiektywna 24-11-2010 12:43
Wykonawcy to przeciez kółko rolnicze i znani partacze z Siedlęcina za co oni sie biora i dlaczego miasto im za tą fuszerkę placi takie duze pieniądze. Teraz dostał sie do rady Grochala chyba główny naganiacz zleceń od miasta po starych znajomościach , dla kółka rolniczego i siebie . Moze by ktoś te uklady sprawy rozliczeń zbadał , moze to jest głęboka korupcja jeszcze nie wykryta. Ich wykonastwo w drogach swiadczy o takim układzie - że dziwnie tolarowana jest jakośc i lekkie wyplacanie publicznych pieniędzy za to brakoróbstwo.
~obiektywna? 24-11-2010 13:21
Proszę nie obrażać wykonawcę - jest to po prostu nieładnie – nikt d… nie ruszył, ale za to głupich wpisów jak zwykle dużo- wszystkich mądralińskich zapraszam na kolejny odbiór-odcinka Grabarów - ciekaw jestem ile osób przyjdzie - kontakt ze mną wypisany wyżej - pozdrawiam Zbigniew Leszek
~sim 24-11-2010 20:59
No Panie Leszku. Tylko czego Pana nie widać w ciągu dnia na odcinku Grabarów-Zabobrze. Potajemnie robi Pan zdjęcia jak nikogo nie ma na budowie i oczernia na forum. Czy to jest ładnie???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group