Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 3511
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Al. Jana Pawła II dla cyklistów – tylko połowicznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 listopada 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Fot. Angela
Na dziś planowany jest odbiór prac dotyczących dostosowania chodników wzdłuż alei Jana Pawła II do potrzeb cyklistów. Z efektów robót użytkownicy nie są zadowoleni. Ich zdaniem wykonano je niefachowo i nieestetycznie. W wielu miejscach pozostała też stara, popękana nawierzchnia. MZDiM tłumaczy, że były to tylko prace naprawcze, bo na kompleksowy remont nie było pieniędzy.

W tym roku na naprawę nawierzchni chodników wzdłuż al. Jana Pawła II od ul. Różyckiego do Bacewicz przeznaczono 100 tys. zł. Wykonaniem zadania zajęło się Kółko Rolnicze Siedlęcin. O ile cykliści zadowoleni są z kilku około 50 m odcinków, na których pojawiła się nowa asfaltowa nawierzchnia, o tyle w oczy kole pozostawiony stary i często popękany asfalt.

– To jest jakieś partactwo i bubel. Na przejściu dla pieszych zamiast odmalowanych czerwonych pasów, tak jak w całej Europie, sfrezowano asfalt. Pytam po co i jak to wygląda? Odnowione odcinki chodnika łączą się ze starym, popękanym asfaltem, dziurami i zapadliskami. Co to są za standardy? – pyta pan Paweł z Zabobrza.

Zbigniew Leszek mówi, że droga rowerowa w takim wydaniu jest nie do przyjęcia. Po interwencji rowerzystów sfrezowana nawierzchnia na przejściu dla pieszych ma zostać ponownie zalała asfaltem. Szef stowarzyszenia cyklistów zapowiada, że jutro zamierza uczestniczyć w odbiorze prac i sprawdzić dokumentację oraz projekt, zgodnie z którym zadanie powinno być wykonane.

– Niemal wszystkie nasze drogi rowerowe są w o wiele gorszym stanie niż drogi dla samochodów. Remontuje się jezdnie dla zmotoryzowanych, a nam rowerzystom daje się jakieś „ochłapy” i mamy się tym cieszyć. Po to robi się drogi rowerowe by jazda rowerem była przyjemna i komfortowa. Na wyremontowanym odcinku wzdłuż al. Jana Pawła II o komforcie jazdy mówić nie można, szkoda było wydawać te 100 tys. zł – mówi Zbyszek Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego w Jeleniej Górze.

Tymczasem dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że kwota 100 tys. zł wystarczyła tylko na to, co zostało zrobione. Podkreślają, że nie był to kompleksowy remont chodników czy budowa drogi rowerowej, ale tylko dostosowanie chodnika do potrzeb cyklistów polegające na usunięciu istniejących dziur i zagrożeń, oznakowaniu i obniżeniu krawężników.
Zdaniem MZDiM cykliści mogą liczyć na gruntowny remont tych odcinków za dwa lata, kiedy ma być remontowana cała Al. Jana Pawła II, wraz z chodnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group