Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6611
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Akcja ratunkowa na Śnieżce

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Karkonosze: Akcja ratunkowa na Śnieżce
Fot. GOPR
Trudną pod względem logistycznym akcję ratunkową mają za sobą ratownicy Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę (10.04).

O godzinie 14:45 ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie o poszkodowanym na szczycie Śnieżki, który poślizgnął się i uległ urazowi nogi co uniemożliwiło mu samodzielne zejście z gór. Warunki panujące tego dnia na najwyższym szczycie Karkonoszy nie pozwalały na zadysponowanie śmigłowca. W tej sytuacji do działań zostało wezwanych siedmiu ratowników, którzy przy wykorzystaniu zimowego środka transportu oraz technik linowych, ewakuowali poszkodowanego. Cała wyprawa trwała prawie 4 godziny.

Przypominamy, że obecnie w szczytowych partiach gór panują zimowe warunki – apelują goprowcy. - Pokrywa śniegowa jest wciąż bardzo wysoka, wiele miejsc jest wylodzonych, w wielu innych zalegają obszerne depozyty śnieżne. Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu przed wyruszeniem na szlak, sprawdzeniu aktualnych komunikatów pogodowych, dostępności szlaków oraz schronisk.

Twoja reakcja na artykuł?

8
17%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
11%
Złości
28
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group