Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8199
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Czwartek, 15 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 17:39
Autor: TEJO

<b>Oszust w pułapce </b>
Kredyt gotówkowy w wysokości dziewięciu tysięcy złotych chciał wyłudzić w Jeleniej Górze 32-letni mieszkaniec Janowic Wielkich. Udał się do jednej z firm oferujšcych pożyczki. Ale jej pracownicy zachowali czujność i zawiadomili policję. Okazało się, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które mężczyzna przedstawił obsłudze firmy, były fałszywe. Hurtownia metalowa, w której rzekomo pracował, nie działa już od dwóch lat. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach 32-latkowi wystawił były właściciel hurtowni, 51-letni mieszkaniec Mysłakowic. Mężczyzna nadal ma nieaktualną pieczątkę firmową. Istnieje prawdopodobieństwo, że takich zaświadczeń mógł wystawić więcej. Za uzyskanie tego dokumentu 32-latek zapłacił 500 zł. Policja poszukuje mężczyzny, który wystawił fałszywy dokument.

<b>Zatrzymali łapówkarza</b>
O płatną protekcję podejrzany jest 37-jeleniogórzanin. - Został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy zespołu ds. korupcji - dowiedzieliśmy się od kom. Edyty Bagrowskiej z policji. Zarzuty są bardzo poważne a sprawa jest rozwojowa. Więcej o tym napiszemy w piątek. Sprawca przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

<b>Dręczyciel w areszcie </b>
Na wniosek policji i prokuratury rejonowej na trzy miesiące do celi Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze trafił 52-letni mieszkaniec miasta. Zdecydował o tym jeleniogórski sąd rejonowy. Aresztowanemu zarzuca się psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami, którego miał się dopuścić od początku listopada ubiegłego roku do 12 grudnia. Wówczas został zatrzymany przez policję.
Gehenna rodziców trwała prawie rok. Ze względu na swój wiek ludzie ci byli bezradni wobec domowego agresora. 52-latek jest kawalerem, będącym na utrzymaniu rodziców. Jest człowiekiem nadużywającym alkoholu, który wyzwalał w nim agresję. Po powrocie do domu notorycznie wszczynał awantury podczas, których wyzywał rodziców, bardzo głośno krzyczał. Popychał zwłaszcza swoją 80-letnią matkę. Groził również rodzicom pobiciem i pozbawieniem życia. W domu tym wielokrotnie interweniowała policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group