Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2253
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 58. Wrzesień Jeleniogórski rozpoczęty

Niedziela, 4 września 2016, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 września 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 58. Wrzesień Jeleniogórski rozpoczęty
Fot. Przemek Kaczałko
Oficjalne rozpoczęcie 58. Września Jeleniogórskiego za nami. Wczoraj (3.09) na Placu Ratuszowym rozbrzmiały utwory zespołu Raz, Dwa, Trzy oraz niezwykły głos Marzeny Ugornej przy akompaniamencie orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Mieczysława Ungera.

Wieczorne występy na scenie, wbrew pozorom, przyciągnęły sporą liczbę mieszkańców i turystów do centrum Jeleniej Góry. Na początek wystąpił zielonogórski zespół Raz, Dwa, Trzy. Wielokrotnie nominowani i nagradzani Fryderykami muzycy, z liderem Adamem Nowakiem na czele zaserwowali publiczności szeroki wachlarz utworów, od poezji śpiewanej po nieco cięższe brzmienia. Była to rozgrzewka przed finałowym występem, kiedy to na scenie pojawiło się kilkadziesiąt osób.

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Mieczysława Ungera wraz z zespołem Marzeny Ugornej rozgrzała jeleniogórzan do tego stopnia, że długo domagali się kolejnych bisów. Tym samym rozpoczęto oficjalnie 58. Wrzesień Jeleniogórski.

- Ja też mam 58 lat, więc wiek prezydenta i Września Jeleniogórskiego jest identyczny – powiedział Marcin Zawiła. - Ten program jest tak bogaty, że nie mam odwagi wymieniać wszystkich imprez, bo coś przeoczę. Przykre jest, jak w pewnym momencie po wrześniu usłyszę, że ktoś nie wiedział, że tu się nic nie dzieje – dodał prezydent apelując o śledzenie programu w lokalnych mediach oraz na stronach miasta i innych środkach przekazu. - Bawcie się. Mówią, że zima będzie ostra – jeżeli wyszalejecie się we wrześniu, to będzie nam łatwiej przetrwać okres zimowy – mówił M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group