Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7379
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 50 lat i więcej razem!

Piątek, 29 listopada 2019, 12:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 11:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 50 lat i więcej razem!
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.11) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze odznaczono kolejne pary, które swoją wytrwałością i miłością mogą być dobrym przykładem dla młodszych pokoleń. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zgodnie z procedurą, o przyznanie medalu wnioskuje poprzez Urząd Stanu Cywilnego para, która może się poszczycić 50-letnim lub dłuższym stażem małżeńskim. Odznaczenie przyznaje Prezydent RP i za pośrednictwem władz samorządowych są one uroczyście wręczane wnioskodawcom.

W sali ślubów jeleniogórskiego urzędu odznaczono kolejne pary. Byli to: Anna i Eugeniusz Fałowscy oraz Zofia i Stanisław Baranowie. Medal mieli odebrać też Krystyna i Władysław Czaja, jednak nie dotarli do urzędu.

Ślub cywilny mieliśmy w Mysłakowicach, a kościelny w Tyczynie (rzeszowskie). Dziękuje Bogu za zdrowie, bo to bardzo ważne. Mimo różnych zagrożeń dano nam doczekać takich lat. Bardzo ważna jest też opieka dzieci i wnuków - powiedziała Zofia Baran. - Trzeba zaufać jedno drugiemu, aby było zrozumienie - jedno drugiemu ustępowała. Z pomocą bożą wszystko jest możliwe - dodał Stanisław Baran, który wraz z żoną Zofią jest 60 lat po ślubie. Przez ten czas doczekali się dwojga dzieci, trojga wnuków i dwojga prawnuków.

Twoja reakcja na artykuł?

23
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group