Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7973
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: 30 milionów złotych dla gestorów turystyki

Czwartek, 13 sierpnia 2009, 8:34
Aktualizacja: 8:34
Autor: Ania
REGION: 30 milionów złotych dla gestorów turystyki
Fot. ....
Małe, średnie i mikrofirmy działające dłużej niż dwa lata mogą ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej za pośrednictwem Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Tym razem przedsiębiorcy mają szansę pozyskać środki na budowę infrastruktury turystycznej, poszerzenie obecnej oferty oraz modernizację obiektów. Wnioski w tej sprawie będą musieli złożyć w najbliższy piątek, kiedy to DIP udostępni tzw. generator wniosków, czyli program komputerowy, za pomocą którego będzie można je wypełnić. Dofinansowanie można pozyskać tylko na inwestycje, wpisujące się w Program Rozwoju Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego. Przy czym najmniejsza kwota, jaka może być refundowana to 100 tysięcy złotych, a największa to 8 milionów złotych. Małe i mikrofirmy mogą dostać do 60 procent dotacji, natomiast średni przedsiębiorcy 50 procent.

– Maksymalnie uprościliśmy wniosek o dofinansowanie, ograniczyliśmy też liczbę obowiązkowych załączników i dokumentów, które przedsiębiorcy muszą przedstawiać na tym etapie konkursu (np. pozwolenie na budowę trzeba mieć dopiero przy podpisywaniu umowy o dofinansowaniu) – podkreśla Barbara Kaśnikowska, dyrektor DIP. – Ale jest cały szereg wymagań, które trzeba uwzględnić już podczas przygotowywania wniosku o dotację. Wśród nich np. odpowiedni kod PKD, czy udokumentowana sytuacja finansowa pozwalająca na realizację przedstawianego projektu.

Pozyskanie środków z UE na dofinansowanie przeprowadzanych inwestycji nie jest łatwym przedsięwzięciem, co podkreśla wiele przedsiębiorców. Mogą oni pozyskać więcej informacji kontaktując się z DIP mailowo - info.dip@umwd.pl lub telefonicznie: 0 71 776 58 12 (-14). Uzyskają np. informację dotyczącą bezpłatnych szkoleń.

Wnioski nadesłane przez firmy zostaną sprawdzone i poddane ocenie formalnej. Jeden raz można nanieść w nich zmiany. W konkursach, które DIP prowadziło do tej pory, średnio co trzeci, zarejestrowany projekt, został dofinansowany.
Najdroższy z nich to utworzenie w Szklarskiej Porębie największego w Polsce Parku Dinozaurów wraz z innowacyjnym kinem trójwymiarowym i zapleczem handlowo-gastronomicznym.

Dotacje przyznawane są na zasadzie refundacji. Przedsiębiorcy muszą więc najpierw sfinansować inwestycję, a później otrzymają zwrot poniesionych kosztów. Dofinansowanie otrzymają firmy, które są w dobrej kondycji finansowej, bo jest ono przeznaczone na rozwój, a nie ratowanie czy podtrzymanie produkcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group