Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11745
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 20 lat minęło – jubileusz Wodnika

Środa, 5 listopada 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Z–R
Jelenia Góra: 20 lat minęło – jubileusz Wodnika
Fot. Z–R
Było podniośle, uroczyście i swojsko, a momentami również… dramatycznie. Tak w największym skrócie wyglądały wczoraj (4.11) w sali jeleniogórskiej filharmonii obchody dwudziestolecia „Wodnika” .

W uroczystości wzięło udział niemal 200 pracowników spośród 240 osób obecnie zatrudnionych w jeleniogórskiej spółce. Oprócz nich byli także byli wszyscy dawni prezesi , były władze miasta, osoby dla firmy zasłużone oraz z nią związane.

- W pamięci utkwiła mi powódź z roku 1997 - mówiła wzruszona Jadwiga Bielówka, w tamtym czasie prezes „Wodnika”. - Pamiętam jak broniliśmy przed zalaniem oczyszczalnię ścieków i pamiętam tę dramatyczną chwilę, gdy musieliśmy poprosić energetykę o wyłączenie prądu, bo żywioł okazał się silniejszy…

O ciekawych i dramatycznych, w innym tego słowa znaczeniu, chwilach opowiadał prezydent Marcin Zawiła, który będąc pierwszym prezydentem Jeleniej Góry po roku 1989, brał udział w podziale wojewódzkiego wówczas przedsiębiorstwa na mniejsze jednostki.

- Jedni mówili, że biorą pompy, inni, że samochody, jeszcze inni grozili strajkiem - opowiadał. - Wszyscy uczyliśmy się wówczas demokracji i odpowiedzialności. Dlatego dzisiaj z dumą patrzę na wasz zakład. Miasto nie zamierza w nim sprzedawać ani jednego udziału. Bez wątpienia będzie miał charakter komunalny.

O teraźniejszości i przyszłości firmy opowiadał Wojciech Jastrzębski, od siedmiu lat prezes spółki. - Jesteśmy perłą w koronie miasta - mówił. - Firma jest nowoczesna, wie dokąd zmierza i najlepiej jak potrafi służy mieszkańcom Jeleniej Góry.

Wojciech Krawiec, przewodniczący rady nadzorczej „Wodnika, dodał, iż zmienił już on Jelenią Górę, a teraz zmienia ją nadal.

Uroczystość w filharmonii uświetnił koncert, którego głównym elementem była, a jakże, woda. Po koncercie na pracowników czekał poczęstunek. Każdy otrzymał również upominek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
478
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group