Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3730
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

20 lat minęło – jubileusz Wodnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 listopada 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Z–R
Fot. Z–R
Było podniośle, uroczyście i swojsko, a momentami również… dramatycznie. Tak w największym skrócie wyglądały wczoraj (4.11) w sali jeleniogórskiej filharmonii obchody dwudziestolecia „Wodnika” .

W uroczystości wzięło udział niemal 200 pracowników spośród 240 osób obecnie zatrudnionych w jeleniogórskiej spółce. Oprócz nich byli także byli wszyscy dawni prezesi , były władze miasta, osoby dla firmy zasłużone oraz z nią związane.

- W pamięci utkwiła mi powódź z roku 1997 - mówiła wzruszona Jadwiga Bielówka, w tamtym czasie prezes „Wodnika”. - Pamiętam jak broniliśmy przed zalaniem oczyszczalnię ścieków i pamiętam tę dramatyczną chwilę, gdy musieliśmy poprosić energetykę o wyłączenie prądu, bo żywioł okazał się silniejszy…

O ciekawych i dramatycznych, w innym tego słowa znaczeniu, chwilach opowiadał prezydent Marcin Zawiła, który będąc pierwszym prezydentem Jeleniej Góry po roku 1989, brał udział w podziale wojewódzkiego wówczas przedsiębiorstwa na mniejsze jednostki.

- Jedni mówili, że biorą pompy, inni, że samochody, jeszcze inni grozili strajkiem - opowiadał. - Wszyscy uczyliśmy się wówczas demokracji i odpowiedzialności. Dlatego dzisiaj z dumą patrzę na wasz zakład. Miasto nie zamierza w nim sprzedawać ani jednego udziału. Bez wątpienia będzie miał charakter komunalny.

O teraźniejszości i przyszłości firmy opowiadał Wojciech Jastrzębski, od siedmiu lat prezes spółki. - Jesteśmy perłą w koronie miasta - mówił. - Firma jest nowoczesna, wie dokąd zmierza i najlepiej jak potrafi służy mieszkańcom Jeleniej Góry.

Wojciech Krawiec, przewodniczący rady nadzorczej „Wodnika, dodał, iż zmienił już on Jelenią Górę, a teraz zmienia ją nadal.

Uroczystość w filharmonii uświetnił koncert, którego głównym elementem była, a jakże, woda. Po koncercie na pracowników czekał poczęstunek. Każdy otrzymał również upominek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 5-11-2014 8:10
Sitwa podwieszona pod uklad władzy
~buahahahaha 5-11-2014 8:43
Kolejna imprezka dla "samych swoich" za państwowe pieniądze. Podobno Polska ma olbrzymi dług publiczny i trzeba oszczędzać... Buahahahahahahahahahahahahahaha !!!
~Jelonek62 5-11-2014 8:50
Brawo, krawaty są na zdjęciu i w artykule. Ale "sukcesy" Wodnika to również kopacz, instalator, monter, kierowca, operator itp.. Wypadało by chociaż panie redaktorze POchwalić ich udział a może z imienia i nazwiska wyróżnić w artykule. Porażka nie relacja. Chyba że nagród dla roboli nie było.
~Tadeuszek 5-11-2014 9:43
Do głowy Jelonkowi62 nie przyszło, że w krawatach stoją też kopacze, monterzy, kierowcy… On mysli, że jesteśmy brudni i śmierdzimy :( Na zdjęciu jestem też ja, chociać co dziennie nienoszę krawata, ale zapierniczam! na uroczystość Jelonku62 trzeba umieć się ubrać, trzeba też umieć się zachować w komentarzu. jestem dumny, że pracuję w "Wodniku". Możesz mi zazdrościć.
~korzonek 5-11-2014 9:49
Tak jest, a gdzie o zwykłych pracownikach, co tyrają na prezesów? Bo chłopaki z Wodnika są super, "a na pokojach" to człek się czuje, jak na audiencji u króla. No i, jak zawsze, najwięcej do powiedzenia miał Pan Zawiła, wyszło na to, że Wodnik, to jego dziecię i wielki sukces.
~ 5-11-2014 10:44
To proponuje na jubileusz obniżke za wode!!!
~życzliwy 5-11-2014 10:51
"chłopaki z wodnika są super" tak szczególnie że połowa lub więcej pracuje po tzw.znajomości !! ciekawe tez jest to że pracownicy szczególnie kierowcy ale nie tylko, maja prywatne auta z dużymi benzynowymi silnikami :P może mają talony na paliwo a może jest inne wytłumaczenie :) mam szacunek do wielu pracowników wodnika tych starszych co kopia głownie mają fach i więdzą co robia ale awaria wygląda tak że przyjeżdza 6 aut różnych wysiada 30 osób trzech uczciwie pracuje a reszta sie buja dosłownie !!!a kto za to płaci ja płace pan płaci i pani też :) także super chłopaki hahaha
~korzonek 5-11-2014 11:19
Mr. @życzliwy, jak widzę, nie odetchnął Pan jeszcze po katastrofie smoleńskiej, i teoria spisku snuje się gdzieś tam jeszcze. Jak to jest, że od razu wskazuje Pan na jakieś niejasne powiązania, sugeruje nieuczciwe zagrania, bo coś tam kiedyś Pan zobaczył, albo ktoś na odcisk nadepnął, i trzeba rozładować napięcie. Jest Pan taki uczciwy, że od razu kamień? A ja właśnie, cokolwiek zgłaszałem, czy byłem obecny przy pracy "chłopaków", zawsze byli OK. A płaci Pan, Pani, nie za kopaczy, a za prezesów i urzędasów. Zresztą nie ważne, ma Pan swoje zdanie, ja swoje. A do wszystkich, co to mają auta z dużymi silnikami benzynowymi (ja też ;-)) - uwaga, jesteście na celowniku "życzliwego"! Hahaha.
~życzliwy 5-11-2014 12:21
do korzonek :) wiem ci piszę i każdy kto tam pracuje tez wie o co mi chodzi... a ci co powiedzmy wykorzystywali znamiona czynu karalnego dalej tam pracują i mają się dobrze więc "super chłopaki " a korzonek to na 100% pracownik wodnika :)
~Jelonek62 5-11-2014 13:40
Do Tadeuszka W moim komentarzu chciałem podkreślić fakt braku informacji o dzielnych pracownikach dumnych z pracy w Wodniku a nie docenionych przez ludzi (niech Ci będzie że bez krawatów) z pierwszego rzędu widowni. Do informacji życzliwego te fury są na ON bo auta wodnika też są na ON
~Trew... 5-11-2014 13:46
WODNIK to centrum tej ekipy która rządzi miastem, stamtąd idzie największa kasa.
~życzliwy 5-11-2014 14:41
do Jelonek62 czy żuki są na ON ???? :P buahahahhaha masz złe informacje idź do prezesa :)
~ 5-11-2014 16:07
Jakie to ma znaczenie ze 20 lat w sluzbie ? Laska ? za to maja placone i to slono. Firma istnieje dla spoleczenstwa i zaslugi za oplacana prace to nie laska. Reszcie ludziom sie nic nie nalezy ? kazdy ryl dla tego kraju i tracil zdrowie, jakos sie malo kto dorobil, ale ci wyzej ich kosztem TAK. Wiec tronienie pieniedzy zdartych z uslugobiorcow to nie fair wobec reszty obywateli. Gdzie ranking np. ciezko pracujacych pan w delikatesach, czy marketach? Po co? takim sie nic nie nalezy ,m...a w kubel i obsluguj az padniesz za lada za 1200 zl. Tego jakos sie nie zauwaza i nie docenia.
~horacy 5-11-2014 16:57
Do życzliwy,,, Pleciesz takie bzdury, że nie idzie tego czytać. Po pierwsze d...lu sprawdz najpierw ile Wodnik ma aut na bnzyne bo wedle mojej wiedzy to 4 fiaciki pandy i to koniec. żuków już nie ma. Masz stare info. Głąbie. A po drugie jakiś przykład pracownika, który ma samochód z dużym benzynowym silnikiem.
~t-tryk 5-11-2014 19:11
Wodnik to pompa pieniędzy z kieszeni mieszkańców do "ratuszowych" i przechowalnia dla różnej maści "swojaków".
~wapniak 5-11-2014 19:43
nikt nie wie gdzie ta kasa ginie i nikogo to nie interesuje ...
~bobas 5-11-2014 20:01
Na Wyspianskiego od tygodnia nie ma cisnienia wody a oni sie bawia za nasze pieniadze masakra.
~korzonek 5-11-2014 20:05
Panie @życzliwy, z całym, należnym dla Pańskiej papierowej przenikliwości, szacunkiem - nie jestem na 100 % pracownikiem Wodnika, jeno klientem, i na tym kończę dyskusje, bo zaczyna przybierać formę złośliwej małpiszonady. Szacunek dla wszystkich pracujących, nie tylko w Wodniku, dla pań przy kasach, w delikatesach, i tak dalej..... amen ;-).
~Jel... 5-11-2014 21:13
bardzo niemiła pani sekretarka tam pracuje
~son 6-11-2014 4:04
panowie z Wodnika sprawdzie co sie dzieje z ka...lizacja w Sobieszowie jak sie wszystko niszczy ludziom ktorzy robili cale zycie cos kolo domow a teraz jest jedna dewastacja a Wy sie bawicie !
~życzliwy 6-11-2014 11:13
do horacy i reszty pracowników wodnika !! żuków może i już nie ma ale były do niedawna i paliwko parowało:P pewnie że wodnik to przechowalnia dla "swojaków" tyczy się każdego szczebla ! a czemu horacy się tak denerwuje ma chyba cos na sumieniu a i poziom wypowiedzi jak kopacz rowów :) wielu pracowników fizycznych to kolesie rodzinki znajomki jednym słowem sami swoi :P "super chłopaki" nie twierdze że wszyscy są tam naprawdę starzy fachowcy i robią swoje a 20 osób patrzy sie jak oni robią opiera o samochody łopaty itp taką organizacja pracy to by każda prywatna firma dawno splajtowała !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group