Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7207
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: 10 Paranienormalnych historii w TVP Rozrywka

Sobota, 18 października 2014, 8:38
Aktualizacja: 22:17
Autor: Manu
Kraj: 10 Paranienormalnych historii w TVP Rozrywka
Fot. Archiwum Kabaretu
Założony w Jeleniej Górze kabaret Paranienormalni świętuje w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji TVP Rozrywka dzisiaj (w sobotę, 18.10) i jutro (w niedzielę, 19.10) przygotowała “Weekend z kabaretem Paranienormalni”. W dziesięcioodcinkowym programie “10 Paranienormalnych historii” widzowie zobaczą kabaret od nieznanej do tej pory strony.

Członkowie kabaretu Paranienormalni “nie uprawiają satyry politycznej, lecz bacznie obserwują otaczającą ich przyrodę, zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury”.

Kabaret Paranienormalni to czterech żartownisiów: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Rafał Kadłucki oraz Michał Paszczyk. Stali się znani m.in. ze skeczu “Mariolka”.

Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze, jak twierdzą jego członkowie, z woli niebios i determinacji Igora Kwiatkowskiego, szerszej publiczności znanego jako zaskakująco inteligentna blondynka, Mariolka. Robert Motyka to najlepszy głos w kabarecie, Rafał Kadłucki to instruktor teatralny. Natomiast Michał Paszczyk to aktor, reżyser i wielki miłośnik majonezu.

Kabaret Paranienormalni czasem gra w kameralnych warunkach, częściej jednak na dużych imprezach, także plenerowych. Ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Grand Prix na gdańskim Festiwalu Dobrego Humoru 2005 i Tytuł Świra, otrzymany w 2007 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group