Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7763
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zygmunt Korzeniewski nie jest już naczelnikiem (aktualizacja)

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2015, 7:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zygmunt Korzeniewski nie jest już naczelnikiem (aktualizacja)
Fot. Angela
Wydział Dialogu i Spraw Społecznych UM w Jeleniej Górze ma nowego, tymczasowego szefa. Obecnie obowiązki Zygmunta Korzeniewskiego przejął jego zastępca Andrzej Marchowski. – Zygmunt Korzeniewski złożył wniosek o zmianę stanowiska i teraz pracuje w Centrum Kształcenia Ustawicznego – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Na pytanie, czy były naczelnik wydziału obsługi mieszkańców obejmie stanowisko kierownicze w CKU prezydent odpowiada

- Te decyzje są jeszcze przed nami. Póki co wiemy, że ma on doświadczenie w oświacie i chcemy by pracował w tym środowisku, tym bardziej, że Centrum Kształcenia Ustawicznego i edukacja osób dorosłych są dla nas bardzo ważne – mówi prezydent M. Zawiła.

Na razie nie wiadomo czy Miasto ogłosi konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Dialogu i Spraw Społecznych, czy na stałe powierzy tą funkcję dotychczasowemu zastępcy. – Ja nie otrzymałem jeszcze żadnej informacji w tej sprawie, więc dalej pełnię funkcję zastępcy naczelnika – mówi Andrzej Marchowski. – Jako zastępca nie mam kompetencji do żadnych zmian czy nowych planów prowadzenia wydziału – dodaje.

Zygmunt Korzeniewski wyjaśnia, że przyczyną jego decyzji były problemy zdrowotne. – Miałem kilka mikroudarów – mówi. – I to jest 95-procentowa przyczyna zmiany mojego zajęcia. 5 procent zostawmy sobie na politykę, ale o szczegółach nie chcę mówić. Teraz mam tylko nadzieję, że prezydent wywiąże się ze swojej deklaracji, że potrafi wykorzystać moje umiejętności i kompetencje i będę mógł pracować w oświacie. Przez lata się tym zajmowałem i nadal chciałbym to robić – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group