Zalogowanych: 12

Zwycięstwo KPR–u na pożegnanie z kibicami

Sobota, 8 listopada 2014, 20:58
Aktualizacja: 21:11
Ostatni tegoroczny pojedynek szczypiornistek KPR–u przed własną publicznością zakończył się zwycięstwem żółto–niebieskich! W sobotę (8.XI) jeleniogórzanki pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:27.

Szczypiornistki KPR-u udanie zakończyły występy ligowe w 2014 roku przed własną publicznością. Mimo, że do Jeleniej Góry przyjechała zamykająca tabelę Piotrcovia, to o zwycięstwo nie było łatwo.
Niemal przez całe spotkanie na parkiecie hali przy ul. Złotniczej toczył się wyrównany pojedynek. Co prawda jeleniogórzanki chwilami odskakiwały na 3-4 bramki, ale przyjezdne szybko łapały kontakt. W pierwszej połowie efektownymi kontrami popisywała się Wiertelak, która wykorzystała m.in. doskonałe podanie od rezerwowej bramkarki KPR-u Maksymiliany Janik. Oklaski na trybunach wywoływały również gole Grobelskiej na pustą bramkę, kiedy nieudane wyjścia do długich podań notowała Skura. W zespole Piotrcovii nie do zatrzymania była Stefka Agova, która w całym meczu zdobyła 12 bramek, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń PGNiG Superligi. Do przerwy żółto-niebieskie prowadziły 14:13.

Po zmianie stron ambitne piotrkowianki nadal utrzymywały kontakt, w 39. minucie KPR prowadził 20:17, ale w 46. minucie było już po 21. Dopiero wtedy po raz pierwszy w tym spotkaniu sędziowie ukarali pierwszą zawodniczkę dwoma minutami pauzy (Nowak z Piotrcovii), ale i tą stratę przyjezdne przetrwały. Kluczowym momentem była 49. minuty, kiedy to od stanu 24:23 podopieczne Michała Pastuszko zdobyły 3 bramki z rzędu, w odpowiedzi Piotrcovia dołożyła dwa kolejne trafienia, jednak końcówka meczu toczyła się już pod dyktando KPR-u! Ostatecznie jeleniogórzanki pokonały ekipę z województwa łódzkiego 33:27 i z dorobkiem 10 punktów zajmują siódmą pozycję w tabeli, z przewagą 6 "oczek" nad strefą play-out.

Jeszcze w listopadzie nasz zespół rozegra dwa wyjazdowe spotkania (15.XI z Vistalem Gdynia, 22.XI z Samborem Tczew). W planach zespołu jest udział w turnieju towarzyskim w Karpaczu (końcówka grudnia), a także sparing z KPR-em Kobierzyce. O ligowe punkty żółto-niebieskie powalczą przy Złotniczej dopiero 10 stycznia 2015 r.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:27 (14:13)
KPR: Kozłowska, Janik - Buklarewicz 8, Dąbrowska 7, Wiertelak 6, Michalak 4, Grobelska 3, M.Mączka 3, Bader 2, Tomczyk. Kary: brak.
Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 12, Kucharska 5, Jałoszewska 4, Nowak 4, Rol 1, Sobińska 1, Cieślak. Kary: 6' (Nowak 2x2', Cieślak 2').