Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8717
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zwiedzaj Dolinę Pałaców i Ogrodów z przewodnikiem w telefonie

Czwartek, 22 września 2011, 12:37
Aktualizacja: 12:38
Autor: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
JELENIA GÓRA: Zwiedzaj Dolinę Pałaców i Ogrodów z przewodnikiem w telefonie
Fot. Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
Mobilny przewodnik po obiektach zabytkowych w Kotlinie Jeleniogórskiej jest już dostępny do bezpłatnego pobrania. Nietypowe wydawnictwo opracowała Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów – organizacja, która w bardzo aktywny sposób dba o promocje obiektów zabytkowych u podnóża Karkonoszy.

– Jest to pierwsza tego typu aplikacja w Polsce wykorzystująca do promocji zabytków najnowsze rozwiązanie technologiczne. Obok wielu wydawnictw naszej Fundacji, dzisiaj udostępniamy zupełnie nowe i bezpłatne narzędzie, które z pewnością będzie cieszyło się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających nasz region – mówi Krzysztof Korzeń z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów.

Aplikacje jest przeznaczona na iPhony oraz telefony z systemem Android (m.in HTC, LG, Samsung, Sony Ericsson). Oprogramowanie to, została stworzone z myślą o turystach odwiedzających Dolinę Pałaców i Ogrodów. Znajdują się w nim opisy zabytków, interaktywna mapa z możliwością wyznaczania trasy do poszczególnych obiektów (na podstawie systemu GPS) wraz z informacją o bazie noclegowej i gastronomicznej w zabytkach.

Dodatkowo w aplikacji znajduje się zakładka "Aktualności", która będzie na bieżąco uzupełniana o informacje o wydarzeniach kulturalnych w Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz zakładka "Poradnik" w której znajdą się praktyczne informacje dot. możliwości zwiedzania obiektów zabytkowych. Aplikacja jest opracowana w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.

Aby pobrać i zainstalować aplikacje wystarczy ja odszukać w App Store lub Android Market wpisując "dolina palacow" .

Dolina Pałaców i Ogrodów położona u podnóża Karkonoszy w południowo – zachodniej części Polski słynie z unikalnego kompleksu ok. 30 przepięknych rezydencji. Na obszarze około 100 km2 spotykają się gotyckie zamki i wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe rezydencje otoczone przez rozległe parki krajobrazowe. Po latach zapomnienia i zaniedbań, dzięki intensywnym pracom rewitalizacyjnym i konserwatorskim w znacznej części przywrócone zostały walory tego, jak je niegdyś nazywano – Śląskim Elizjum. Na ukończeniu są działania zmierzające do wpisania jeleniogórskich rezydencji na Listę Pomników Historii, co daje podstawy o ubieganie się w najbliższych latach o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group