Czytających: 11575

Jelenia Góra: Zuzia Dubiel show!

Niedziela, 28 stycznia 2018, 11:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 18:38
Niedzielne starcie w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek było decydujące w kwestii wyłonienia drugiego zespołu, który wywalczy awans do kolejnej rundy. Niepodzielnie na parkiecie hali przy ul. Złotniczej rządziły jeleniogórzanki, które rozbiły Kusego Szczecin 34:22. W szeregach KPR–u kapitalny mecz rozegrała skrzydłowa Zuzia Dubiel.

Początek meczu nie wskazywał, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, bowiem w 10. minucie KPR przegrywał 3:5. Chwile później jeleniogórzanki wyrównały na 5:5, ale kolejne dwa trafienia były dziełem przyjezdnych. To wtedy nastąpił przełomowy moment - w 21. minucie podopieczne Dili Samadovej prowadziły już 9:7. W końcówce pierwszej połowy torpedę odpaliła Zuzia Dubiel, która wykańczając kilka kontrataków przyczyniła się do korzystnego rezultatu do przerwy (15:10).

Po zmianie stron KPR kontynuował koncert pod batuta Samadovej, a solową partię doskonale wykonywała Zuzia Dubiel! W sumie miejscowe zdobyły 10 bramek z rzędu (od stanu 11:10 w pierwszej połowie do 21:10 w drugiej). Do końcowej syreny nasz zespół nie pozostawiał złudzeń rywalkom ze Szczecina i zasłużenie zwyciężył 34:22. Dzięki wygranej KPR awansował do 1/8 finału Mistrzostw Polski. Kolejny turniej odbędzie się w dniach 9-11.02 w Kwidzynie. Pierwsze miejsce w jeleniogórskim turnieju zajął zespół MOSM Tychy, który zanotował dwa zwycięstwa.

KPR Jelenia Góra - Kusy Szczecin 34:22 (15:10)