Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3713
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zostań ratownikiem górskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 lutego 2016, 7:14
Aktualizacja: 7:16
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. GK GOPR
W przyszły piątek (19.02) o godz. 17.00 w Stacji Centralnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Sudeckiej 79 w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Grupy Karkonoskiej GOPR.

Spotkanie to otwiera oficjalną rekrutację karkonoskiego GOPR-u skierowaną przede wszystkim do młodych osób z regionu jeleniogórskiego, aktywnie uprawiających turystykę górską oraz narciarstwo. Chętni zostaną na nim zapoznani ze specyfiką pracy ratownika górskiego oraz zaproszeni na dalszy cykl spotkań przygotowawczych.

Ratownikiem górskim może zostać każdy, kto ukończył 18 lat, potrafi dobrze jeździć na nartach i zna teren działania danej Grupy Regionalnej GOPR. Musi mieć również minimum średnie wykształcenie i przedstawić dokumenty i zaświadczenia, takie jak: podanie o przyjęcie do GK GOPR zawierające opinię o kandydacie wydaną i potwierdzoną podpisem przez dwóch wprowadzających członków rzeczywistych GOPR, pisemne CV, zaświadczenie lekarskie z przychodni medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania obowiązków ratownika górskiego oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy.

Przed kandydatami są jeszcze dwa egzaminy. Praktyczny z jazdy na nartach oraz sprawnościowy, a także teoretyczny m.in. z historii ratownictwa górskiego oraz ze znajomości topografii GK GOPR.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~asiaasia 10-02-2016 11:24
A czy mozna zgłosić sie na operatora śmigłowca ratowniczego ?
~ 10-02-2016 14:41
"Przedstawić dokumenty i zaświadczenia, takie jak: podanie o przyjęcie do GK GOPR zawierające opinię o kandydacie wydaną i potwierdzoną podpisem przez dwóch wprowadzających członków rzeczywistych GOPR" Czyli bez znajomości nie ma szans nawet spróbować się dostać, wiadomo, że prawie wszędzie tak jest, ale żeby aż tak jawnie o tym pisać, czy takie zagrywki są w ogóle legalne?
~Jarosław Kacyski 10-02-2016 18:51
Widać, musi tam być dobry grosz że nie chcą dopuścić kogoś kompetentnego i być może bardzo przydatnego. Tylko po znajomości i z nadania. Pachnie mi tu PiSem i zajmowaniem stanowisk i w ich stylu. Brawo. Co to za zwyczaj? WPROWADZAJĄCY CZŁONEK ŻECZYWISTY
~Obserwer 10-02-2016 19:26
A po co Historia co może nazwiska byłych Naczelników GOPR czy data założenia , Może powinno być najważniejsze kryterium posiadane kwalifikacje a nie Historia GOPR to takie typowo - POLSKIE myślenie .
~wnhy 10-02-2016 19:56
pachnie mi po, pis, sld, psl, i pozostałymi okradającymi kraj od 26lat
~vvvvv 10-02-2016 20:09
Tak WASZ statut określa nabór członka - wyrobnika ?
~Polityk 10-02-2016 20:29
A Pan Jarosław z Warszawy też był ratownikiem. Kotka uratował i żyją razem...
~:):) 10-02-2016 21:03
Ludzie, wam to już całkiem odbija... GOPR od miesięcy usiłuje kogoś namówić do zostania ratownikiem za pensję zbliżoną do minimalnej, a wam się zdaje, że w GOPRze kokosy... Może by tak jakiś kontakt z realiami nawiązać jednak? Polecam: http://www.wprost.pl/ar/472059/Ratownicy-GOPR-odchodza-z-pracy-ze-wzgledu-na-niskie-wynagrodzenie/
~obserwator4 10-02-2016 21:07
To smieszne i zalosne ze w dzisiejszych czasach aby wziac udzial w rekrutacji nalezy posiadac opinie 2 czlonkow. Nabor powinien byc otwarty i transparentny. Polacy wprowadzaja milion kryteriow a potem dziwia sie ze musza z Polski wyjezdzac Bo kraj sie zwija zamiast rozwijac. Proponuje wprowadzic zapis aby bylo to 10 wprowadzajacych.
~No wiesz... 10-02-2016 21:44
Jak chodzi o nabór gościa, co mnie będzie trzymać na linie, żebym się nie zabił schodząc po kogoś, to konkurs konkursem, a lepiej wiedzieć na pewno, że delikwent nie ma zrytego beretu i mnie nie spuści "dla draki". Papier to w tym kraju wszystko wytrzyma, a najlepsze referencje mają psychopaci...
~G.OP.R 10-02-2016 22:05
... co roku taka akcja i widac jej efekty... szukajcie a znajdzecie Czlonkowie pasuja do tarcia chrzanu na straganie.
~OK 10-02-2016 22:57
wymagania na cztery etaty, płatne na jeden...jezioru, kiedy w końcu zaczniemy siebie sami szanować? a potem problemy, bo nie dojechał i się wywalił na nartach, złapał zadyszkę, a do sztucznego oddychania kazał sobie podwinąć nogawki od spodni...ludzie przecież tutaj chodzi o ludzkie życie! przeżyłeś gościu taki temat, aby "ratownicy" z pogotowia ratunkowego prowadzili ciebie ze złamanym kręgosłupem do karetki wskazując fotel?! ja przeżyłem, dlatego o tym właśnie piszę!
~do No wiesz... 11-02-2016 8:40
w takim razie to samo powinno być w policji, służbie zdrowia itp, pomyśl tylko, co jeśli goprowcy pomogą komuś bo się znają i przepchną takiego co nie do końca by się nadawał, ale w końcu dobry koleś z niego, to polećmy. Prędzej do takich patologii prowadzi takie rozwiązanie przy naborze nowych ratowników.
~Logistycznie 11-02-2016 8:52
Mówiąc szczeże to szlaki turystyczne powinny być numerowane, znajomość topografi zależy wielokrotnie od czasu udzielonej pomocy ,względem życia, gdzie często , GOPR , zabiera medyków karetki pogotowia aby ich dostarczyć , do udzielenia specjalistycznej pomocy, trudno by taki kierowca , przewodnik nie znał się na topografi terenów górskich lub szlaków, w samych Karkonoszach jest ich dziesiątki kilometrów ,i tu jest potrzebna zmiana , numerowania danych odcinków , współpraca , KPN ,oraz Nadleśnictwa , ktoś zapytał by dlaczego ? Oto przykład , po silnych wiatrach , na szlakach i drogach zalegają powalone drzewa , które całkowicie utrudniają sprawną akcje ratowniczą, i stają się zagrożeniem dla turystów, tylko wymiana i rzetelny przepływ informacji może usprawnić usunięcie zagrożeń!!.P.P
~do 08:52 11-02-2016 13:07
Tobie te przecinki kucharka wrzuciła do zupy i teraz je wydalasz bez żadnej kontroli?!
~@8:40 12-02-2016 1:28
W momencie, kiedy chodzi o moją własną dupę zawieszoną na linie, nawet i podwójnej, to nie ma "dobrych kolesi" - są ludzie, których chciałbym do trzymania tej liny, i jest cała reszta... I tak, to samo powinno dotyczyć policji i wszystkich innych zawodów, w których Twoje życie może bezpośrednio zależeć od tego gościa za plecami - jego inteligencji, szybkości reakcji, doświadczenia czy nawet prostej siły fizycznej. Kumpli miewa się różnych i różne rzeczy się z nimi robi - ale własne bezpieczeństwo nie każdemu z nich byś powierzył ze spokojem, bo nie każdy się do tego nadaje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group