Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2538
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zostań ratownikiem górskim

Środa, 10 lutego 2016, 7:14
Aktualizacja: 7:16
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zostań ratownikiem górskim
Fot. GK GOPR
W przyszły piątek (19.02) o godz. 17.00 w Stacji Centralnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Sudeckiej 79 w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Grupy Karkonoskiej GOPR.

Spotkanie to otwiera oficjalną rekrutację karkonoskiego GOPR-u skierowaną przede wszystkim do młodych osób z regionu jeleniogórskiego, aktywnie uprawiających turystykę górską oraz narciarstwo. Chętni zostaną na nim zapoznani ze specyfiką pracy ratownika górskiego oraz zaproszeni na dalszy cykl spotkań przygotowawczych.

Ratownikiem górskim może zostać każdy, kto ukończył 18 lat, potrafi dobrze jeździć na nartach i zna teren działania danej Grupy Regionalnej GOPR. Musi mieć również minimum średnie wykształcenie i przedstawić dokumenty i zaświadczenia, takie jak: podanie o przyjęcie do GK GOPR zawierające opinię o kandydacie wydaną i potwierdzoną podpisem przez dwóch wprowadzających członków rzeczywistych GOPR, pisemne CV, zaświadczenie lekarskie z przychodni medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania obowiązków ratownika górskiego oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy.

Przed kandydatami są jeszcze dwa egzaminy. Praktyczny z jazdy na nartach oraz sprawnościowy, a także teoretyczny m.in. z historii ratownictwa górskiego oraz ze znajomości topografii GK GOPR.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group