Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8992
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żółte plakietki dla niewidomych

Sobota, 28 lutego 2015, 11:15
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2015, 8:07
Autor: KSON
Jelenia Góra: Żółte plakietki dla niewidomych
Fot. Archiwum KSON
Podczas ostatniego spotkania Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze zaprezentowane zostały żółte odblaskowe plakietki z trzema czarnymi punktami. Plakietki takie, oprócz białych lasek, informują, że ich posiadacz jest osobą z poważną wadą wzroku.

- Chcemy – mówi Jerzy Zoń z Kowar – aby oznakowania te nosili wszyscy inwalidzi wzroku. Taka praktyka stosowana jest skutecznie m. in. w Niemczech, Austrii i w Czechach. Pomaga nie tylko w codziennym życiu, np. w sklepie przy odczytywaniu cen, daty ważności produktu, ale również na przystanku autobusowym przy odczytywaniu rozkładu jazdy. Osoba nosząca naszą plakietkę pobudza również empatię otoczenia tak ważną przy poruszaniu się po mieście np. na przejściach dla pieszych.

Wkrótce w autobusach i na przystankach oraz w innych miejscach publicznych pojawią się plakaty i ulotki informujące o tej inicjatywie SIW.

Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze to organizacja skupiająca niewidomych i słabowidzących, ich rodziny i osoby wspierające ten rodzaj inwalidztwa. - Podejmujemy działania na rzecz bezpieczeństwa naszych podopiecznych - mówi Mirosława Jośko, sekretarz SIW

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group