Zalogowanych: 15

Salt: Zofia Tuła z kolejnym medalem Pucharu Świata

Sobota, 12 lipca 2014, 17:41
Aktualizacja: Niedziela, 13 lipca 2014, 14:52
Podczas drugiej odsłony zmagań Pucharu Świata ICF 2014 we Freestyle’u Kajakowym w Salt (Katalonia) polscy kajakarze zaliczyli kolejny udany występ.

Najlepsza polska kajakarka freestyle’u Zofia Tuła po raz kolejny stanęła na podium w kategorii K1 Squirt Kobiet. Tym razem zawodniczka Karkonoskiego Klubu Kajakowego stanęła na trzecim stopniu podium jednocześnie umacniając swoją pozycję wiceliderki pucharu. Poza brązowym medalem Zosia bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii K1 Kobiet Freestyle, w której tym razem ostatecznie zajęła bardzo dobre 7. miejsce. O tym jakie możliwości drzemią w Zosi może świadczyć jej drugie miejsce w eliminacjach. Druga z Polek Izabela Fidzińska zajęła 5. miejsce w kategorii K1 Squirt Kobiet i 13. lokatę w kategorii K1 Kobiet Freestyle.

W kategorii K1 Squirt Mężczyzn Tomasz Czaplicki awansował do finału i ostatecznie zajął w nim 5. miejsce. Zawodnik Karkonoskiego Klubu Kajakowego zaliczył też niezły występ w kat. K1 Mężczyzn Freestyle ostatecznie zajmując 11. pozycję. Drugi z naszych reprezentantów Bartosz Czauderna z Krakowskiego Klubu Kajakowego zajął 6. pozycję w K1 Squirt Mężczyzn i 13. w kat. K1 Mężczyzn Freestyle. Adam Olesiński z WAKK Habazie ostatecznie zajął 43. miejsce w kategorii K1 Mężczyzn Freestyle.

Dziś (sobota, 12 lipca) nasi kajakarze freestyle’owi w składzie: Zofia Tuła, Izabela Fidzińska, Tomasz Czaplicki i Bartosz Czauderna stają przed szansą zdobycia kolejnych medali Pucharu Świata. Cała czwórka zakwalifikowała się już do finałów w kategorii squirt podczas kolejnej edycji zawodów Pucharu Świata w Sort (Hiszpania).