Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 6997
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zobacz barokowe freski podczas Festynu Cysterskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 sierpnia 2013, 7:27
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2013, 9:47
Autor: Angela
Już w najbliższą sobotę (17 sierpnia br.) będzie można podziwiać historyczne freski odkryte i odrestaurowane w Zespole Pocysterskim w Cieplicach. Odsłonięto około 30 procent malowideł, które będzie można zobaczyć w czasie Festynu Cysterskiego. Zapraszamy!

Festyn Cysterski zaplanowano w godz. 11.00 -17.00 na placu przy zespole obiektów cysterskich przy ul. Cieplickiej 9/11. W programie: koncerty, walki rycerskie, pokazy rzemiosła, prezentacje tańców dawnych, prezentacja dawnych instrumentów muzycznych oraz gry i zabawy dla dzieci. W południe odbędzie się msza i poświęcenie Centrum „Prebenda Cysterska”, o godz. 13.10 - otwarcie Muzeum Przyrodniczego. Zwiedzanie Zespołu Pocysterskiego zaplanowano od godz. 14.00 do 17.00.

Warto przypomnieć, że cenne barokowe freski na ścianach budynków pocysterskich odkryto wraz z rozpoczęciem kompleksowych prac remontowo-konserwacyjnych. Freski zostały wykonane w epoce baroku, według szkoły Michaela Willmanna (autora fresków w Krzeszowie).

Polichromie pochodzą prawdopodobnie z XVII wieku i przedstawiają sceny zarówno religijne jak i świeckie. Ich autorami są w większości artyści lokalni. Ogólna powierzchnia pokryta cennymi malowidłami to około 800 metrów kwadratowych. Są nimi pokryte ściany korytarza i pomieszczeń na parterze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group