Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6895
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Znów wyłudzają pieniądze od seniorów

Środa, 30 maja 2018, 13:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: 112
Wczoraj (29.05) policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 82–letniego mężczyznę o oszustwie na jego szkodę. Do przestępstwa doszło tego dnia pomiędzy godziną 10.00 a 14.30 w Jeleniej Górze.

Do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta, podała się za adwokata i powiadomiła go, że jego wnuczka spowodowała wypadek, w którym jest ciężko ranna osoba. W celu załatwienia formalności, aby pomóc wnuczce należy wpłacić kaucję. W związku z tym, że pokrzywdzony, przekazał w umówionym miejscu oszustce kilka tysięcy złotych oraz kosztowności i padł ofiara oszustwa.

Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt pod numer 75/ 75-20- 199 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group