Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6985
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Znów rozróby nieletnich

Wtorek, 3 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2006, 13:12
Autor: TEJO
Małolaci, którzy kradną, niszczą i demolują, spędzają sen z powiek policjantom. Ostatnio znów dali się we znaki stróżom prawa.

Trzech 17-latków, 16-latka i o rok młodszego kompana zatrzymała policja po tym, jak nieletni przestępcy ukradli 14 metrów bieżących rynien. Złodzieje ogołocili z nich budynek Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja oraz siedzibę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przy ulicy Warszawskiej.

Najstarszych wyrostków zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań. Młodszych odwieziono do izby dziecka w Wałbrzychu.

Z kolei w Szklarskiej Porębie 16-latek wyładował swoją energię na drzwiach wejściowych do jednego z budynków, które kompletnie zniszczył. – Spowodował straty w wysokości 300 złotych – wyjaśnia nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Małolata złapała policja. Okazało się, że pochodzi z Lubina i jest pensjonariuszem jednego z ośrodków szkolno-wychowawczch.

Ustalono również, że szesnastolatek już dwa razy został przyłapany, kiedy miał przy sobie kilka działek marihuany. Nieletniego wandala i przestępcę przekazano opiekunom prawnym.

Zaledwie kilka dni temu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali na placu Ratuszowym podczas demontażu miedzianych rynien 16-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który również nie uniknie odpowiedzialności i za popełnioną kradzież odpowie przed sądem rodzinnym.

Media doniosły we wtorek o projekcie nowego kodeksu karnego. Gazeta Wyborcza pisze, że kodeks będzie ostro traktował nieletnich przestępców: już 15-latkowie mają być sądzeni za zbrodnie jak dorośli.

Może to ostudzi nieco tępą wyobraźnię małolatów.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group