Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8635
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zniszczył, bo kochał

Wtorek, 28 lipca 2009, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Angela
Pokłócił się z dziewczyną, a złość wyładował na ławce przy ulicy 1 Maja, którą wyrwał z podłoża i cisnął o kostkę brukową. Zobaczyli to przechodnie i zaalarmowali strażników miejskich. Sprawcę zatrzymano. Szkodę wyceniono na ponad 520 złotych. Wandal stanie przed sądem.

22-letni chuligan tłumaczył strażnikom miejskim, że pokłócił się z ukochaną i chciał się na czymś wyładować. Kiedy na jego drodze pojawiła się ławeczka przy cerkwi na skwerze przy ul. 1 Maja, wyrwał ją z ziemi i rzucił nią kilka metrów dalej. Przechodzący obok świadkowie sprawę zgłosili straży miejskiej, której podali rysopis sprawcy.

Po krótkiej penetracji terenu wandala zatrzymano. Był pijany, agresywny i wulgarny. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu. Został odwieziony do policyjnego pomieszczenia zatrzymań do wytrzeźwienia. Wczoraj dowiedział się, że stanie przed sądem gdzie odpowie za przestępstwo, bowiem szkodę wyceniono na kwotę wyższą od 250 zł.

– Dokładny koszt ponownego zamontowania ławki to 525, 77 złotych brutto – usłyszeliśmy od Jana Pałki, zastępcy prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. – By wandale nie dewastowali nam tych ławek i nie wyrywali ich z ziemi musimy montować je inną techniką.

Wymaga ona usunięcia części kostki czy nawierzchni, zamontowania betonowego elementu o dużej powierzchni i większej wadze oraz ponownej naprawie nawierzchni. Taką technikę stosujemy od 2006 roku, dzięki czemu mamy o wiele mniej zniszczeń, niż przed tym zabiegiem, kiedy można było mówić o prawdziwej pladze niszczenia ławek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group