Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6556
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy drugiego finalistę Ligi Rocka

Piątek, 11 listopada 2016, 8:37
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Znamy drugiego finalistę Ligi Rocka
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami drugi koncert eliminacyjny Jeleniogórskiej Ligi Rocka. Tym razem o nagrodę w wysokości tysiąca złotych oraz przepustkę do wielkiego finału walczyło pięć zespołów, a poziom konkursu odkąd pojawiły się nagrody – wyraźnie idzie w górę!

Organizatorzy chcieliby wrócić do lat świetności Ligi Rocka proponując wiele nowości, które mają zmotywować coraz lepsze kapele do przyjazdu do Jeleniej Góry oraz przyciągnąć publiczność – wczoraj (10.11) jeden z fanów wygrał podwójne zaproszenie na koncert grupy Korn w Warszawie i podobne atrakcje mają stać się normą.

- Chcemy zrobić Ligę Rocka w taki sposób, jak Krokus Jazz Festiwal w świecie jazzu – zapowiada Krzysztof Wojtas. - Uważam, że pod względem nagród na tę chwilę to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych zespołów w Polsce – dodał organizator.

Wieści szybko się roznoszą i zgłoszeń do ligi jest bardzo dużo, tym samym jest w czym wybierać, co przekłada się na poziom imprezy. Tym razem o przepustkę do wielkiego finału ubiegali się: John Revolta, Vigil, Mad Horse, Wölfrider oraz Radcurie.

- Wszystkie zespoły wygrały, bo to, że jest Liga Rocka to fantastyczna sprawa. Przy tym muzycznym „syfie”, który w naszym kraju zaczyna wygrywać z rock&rollem tego typu imprezy są fantastyczne – powiedział Marek Dańczak, dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

- Wygrał zespół, który dokonał czegoś niemożliwego - przeniósł nas, a właściwie muzykę branżową z lat 90. w drugie dziesięciolecie XXI wieku w sposób absolutnie precyzyjny – ogłosił nowy juror Marek Dańczak, przedstawiając kapelę John Revolta – zwycięzców drugiego koncertu eliminacyjnego.

Jak smakuje zwycięstwo w Lidze Rocka? - Doskonale. Mamy poczucie, że czas spędzony na salkach prób, doskonaleniu naszych partii, wymyślaniu wspólnych patentów w niby prostej muzyce, dało efekt. Zostało to zauważone, docenione, fajna sprawa – wyznał Rafał Przewłocki, basista Johna Revolty. Zespół istnieje od 2012 roku, a Rafał Przewłocki wraz z Bartłomiejem Dolewskim mają już miłe wspomnienia z poprzednich edycji Ligi, bowiem z kapelą Wölfrider grali niegdyś w finale.

Kolejny koncert eliminacyjny 24 lutego 2017 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group