Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5670
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znakowanie rowerów w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 2 sierpnia 2017, 13:09
Aktualizacja: 13:11
Autor: 112
Fot. Archiwum
Jeleniogórska Policja informuje, że 10 sierpnia w Janowicach Wielkich przy ul Kolejowej 2a przy budynku GOPS, w Punkcie Obsługi Interesantów, w godzinach od 16.30 do 18.30, dzielnicowy asp. sztab Bogusław Biniek będzie znakował rowery.

- Zapraszamy mieszkańców gminy do skorzystania z oferty i oznakowania swoich jednośladów. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty – mówi podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Susi 2-08-2017 21:22
Rower musi posiadać kompletne oświetlenie i dzwonek, żeby mógł być oznakowanym? Bo tak ostatnio znakowali w JG.
~ 3-08-2017 10:43
Dopóki znakowanie będzie oszpecało rower, nigdy się na to nie zdecyduję. Jakiś czas temu znakowanie polegało na naklejeniu srebrnej ramki i wydrapaniu odręcznie numeru na lakierze w okienku tej ramki. Ramka była przyklejana na samym środku górnej rury przy samej główce ramy, więc mieliśmy ten bohomaz na oczach przez całą jazdę. Tragedia. Poza tym znakowane rowery nie są w żadnej ogólnopolskiej ewidencji. Każda komenda ma lokalnie swoją i nikt tego nie ujednolicił. Nikt się nie wymienia danymi. Lepiej zapisać numery seryjne roweru i zgłosić kradzież po numerach seryjnych. Taka informacja pojawi się w ogólnopolskim systemie i w razie znalezienia roweru np. w dziupli pasera będzie możliwe ustalenie właściciela na podstawie wpisu w systemie KSIP. Niestety złodziej może zatrzeć każdy numer.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group