Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5915
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znajdź skarby w Kotlinie Jeleniogórskiej i zdobądź odznakę

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Piątek, 12 września 2014, 13:59
Aktualizacja: 14:16
Autor: Angela
Fot. Archiwum
„Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” – to pomysł pierwszej w Polsce komisji geocachingu, która powstała w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Uczestnicy odwiedzając ciekawe miejsca i znajdując ukryte w nich skarby mogą wywalczyć specjalna odznakę.

Geocaching, czyli gra terenowa polegająca na szukaniu przy pomocy urządzeń GPS skarbów schowanych w specjalnych skrytkach, cały czas się rozwija. W Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze powstała pierwsza w Polsce komisja geocachingu. Pierwszą inicjatywą nowej komisji było ustanowienie Regionalnej Odznaki „Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej”.

- Pomysł projektu “Geocaching dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” jest zainspirowany "Przejściem dookoła Kotliny Jeleniogórskiej". Jest to trasa blisko 140 km, którą najwięksi maniacy "przechodzą" w czasie mniejszym niż 19 godzin – wyjaśnia Marcin Roszak, wiceprzewodniczący komisji. - My zapraszamy wszystkich do przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, jednak w kilku etapach i bez pośpiechu. Keszowanie to nie wyścig. Na trasie znajdziecie poukrywane skrzynki geocaching w odległościach nie większych, niż pół kilometra od siebie. Warto podelektować się pięknem natury, która w naszych rejonach jest wyjątkowo atrakcyjna – dodaje.

W składzie nowej komisji geocachingu pracują: Tomasz Łuszpiński (przewodniczący), jego zastępca Marcin Roszak oraz członek komisji Tomasz Cichoń.

- Najważniejszym w tej zabawie, jest fakt, że dzięki uczestnictwu każdy, nie tylko, że musi wysilić szare komórki, ale ma także okazję przebywać na świeżym powietrzu poprawiając swoją kondycją fizyczną. Uczestnictwo w tej grze pozwala również na wyrobienie w sobie zasad bezpiecznego wędrowania – mówią przedstawiciele geocachingu.

Regulamin zabawy dostępny jest na: www.pttk-jg.pl/geocaching/1022-regionalna-odznaka-pttk-geocaching-dookola-kotliny-jeleniogorskiej.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~Turysta 12-09-2014 22:42
Co za kretyński pomysł. Jak ktoś chce poprzebywać na świeżym powietrzu, to nie potrzebuje jakichś puszek pochowanych po krzakach i "skarbów" w postaci sreberka po tabliczce czekolady. W ogóle ta moda na geocaching jest infantylna i zwyczajnie głupia. A już wymyślanie jakichś odznak z tego powodu trąci zwykłym snobizmem. Po co chodzi się w góry: żeby coś zobaczyć, poprzebywać na świeżym powietrzu, czy dla odznak? Prawdziwy turysta doceni naturalne walory gór, a pseudoturystów więcej w górach nie potrzeba.
~łazik 12-09-2014 23:39
Zgadzam się z poprzednikiem. Te skrzynki ze "skarbami" szybko ktoś zakosi i tyle będzie z geocachingu. Kto to finansuje? PTTK, oczywiście z naszych pieniędzy. A biedaki nawet ponoć nie mają z czego odnowić znakowania szlaków.
~pozdrawiam 13-09-2014 9:43
Jak ograniczone umysły się tu wypowiadaja... Moze jest to dobra zabawa, moze fajnie jest spędzic czas z rodziną, dziećmi, znajomymi szukając ukrytych "skarbów" a nie tylko krytkowc wszystkie działania i pomysły innych.
~SARBLE 13-09-2014 10:19
@ Turysty i łazika - Żałośni jesteście. Najłatwiej jest siedzieć przed komputerem i wszystko i wszystkich za jakiekolwiek działania krytykować. Do tego chyba dumni jesteście z siebie, że głupotą błysnęliście.
~michu93 13-09-2014 12:45
Dokładnie, wszyscy krytykują, że w JG nic się nie dzieje, że miasto umiera. A jak ktoś w końcu wymyśli coś fajnego, by odciągnąć dorosłych i młodzież od codziennych obowiązków i komputerów, to też źle. Z takim podejściem to nigdy nic tu się nie zmieni. Polaczki - cebulaczki, skończcie w końcu narzekać, a zacznijcie doceniać to, co macie!
~aa 13-09-2014 13:32
Genialny pomysł. Dawniej zbieralo sie punkty GOT do odznaki, a teraz jest coś nowego. Super.
~do 10:19 13-09-2014 18:04
@ SARBLE: Nie, to ty jesteś żałosny. Masz inną opinię, to wyraź ją kulturalnie i nie atakuj innych. Ale widać tylko to potrafisz. Widać że nie nauczono cię czegoś takiego jak kultura wypowiedzi i netykieta. Poczytaj czym są argumenty "ad personam" i dlaczego nie należy ich stosować. Jedną osobą, która popisała się tutaj swoją głupotą, a na dodatek brakiem kultury, jesteś ty.
~Ewa B. 13-09-2014 18:07
Beznadziejny pomysł. Żałośni są ci, którzy chodzą w góry dla punkcików zbieranych do róznych odznak. Takie górskie snoby. Jest tyle lepszych powodów żeby chodzić w góry niż jakieś punkciki i nagrody, które w sumie są nic nie warte. Tych "skarbów" szukają tylko tacy, których wiedza o górach jest mizerna.
~ 13-09-2014 18:49
tak właśnie robi się z gór lunapark. Może wybudujcie jeszcze plac zabaw na każdej górze, obok oczywiście musi być knajpa, jak knajpa to droga asfaltowa dla zmotoryzowanych, a najlepiej autostrada grzbietami gór. zawsze myślałem że w góry chodzi się dla samych gór i dla obcowania z niezniszczoną (jeszcze?) przyrodą. Zganiajcie jeszcze więcej ludzi w góry (którzy bez tego typu "atrakcji" nigdy by w nie nie poszli) a za parę lat będzie tam taki ruch jak na Marszałkowskiej w Warszawie a wzdłuż dróg będą leżeć tony śmieci (jak juz jest na Chojniku po oddaniu tras nartorolkowych do użytku). I co wtedy ?
~kenobi 13-09-2014 19:24
prawdziwy turysta nie potrzebuje takiego "uatrakcyjniania" gór. Które zresztą jest wątpliwej jakości. jak ktos wie po co idzie w góry to zawsze znajdzie cos w nich dla siebie bez takich skrzynek. Geocaching jest dla motłochu który nie wie po co idzie w góry. Motłoch nie rozróżnia pomiędzy czasem spędzonym w górach, przed telewizorem, komputerem czy w knajpie. Dla niego liczy się tylko żeby się rozerwać i zabić nudę. Motłoch nie patrzy na przezycia estetyczne tylko na rozrywkę. A teraz zastanówmy się, czy chcemy żeby nasze góry służyły motłochowi czy prawdziwym turystom. Bo chyba niestety tak jest, że jak ktoś ma odrobinę wrażliwości i zmysły estetycznego, to ucieka przed motłochem własnie w góry. Nie niszczcie tych miejsc!
~ 13-09-2014 19:27
@ 13-09-2014 09:43 | ~pozdrawiam |: a ja myślę że to ty jesteś ograniczony umysł. Chyba nie o to chodzi, żeby cokolwiek się działo, ale żeby były to działania z sensem. tutaj niestety sensu nie ma żadnego.
~Ciepliczanka12 13-09-2014 20:04
Totalna bzdura. Popieram tych, którzy chodzą w góry dla przyjemności, widoków, powietrza, zdrowia. Czytałam kiedyś wypowiedź jakiegoś głupka, który powiedział, że jak znajdzie taką skrzynkę z "skarbem', to zrobi do niej kupę i dopiero zdziwi się ktoś następny kto "ten skarb" znajdzie.
~fico 13-09-2014 21:36
Wszelkie odznaki turystyki kwalifikowanej to świetna sprawa. Wyznaczają nowe turystyczne cele, które chcemy osiągać. Lepiej spędzać czas aktywnie, niż siedzieć przed komputerem i ciągle narzekać. Informacja dla TIK-taków: Wędrówki z rowerami u boku, raczej nie są turystyką kwalifikowaną.
~Anatol 13-09-2014 22:36
Tia... To fico biegnij po cukierka, będziesz miał odznakę turystyki kwalifikacyjnej, zamiast fikać do innych. Ty chłoptasiu nawet nie wiesz co bredzisz. Musisz być jakimś dzieciakiem, skoro dla spleśniałego cukierka albo sreberka po czekoladzie w skrzynce pędzisz w góry. Nie jestem z TIK i nie pochwalam ich zachowania w górach, ale uważam, że takie "skarby" to dobre dla dzieciaków, a nie dla profesjonalnych turystów, jakim ja z pewnością jestem.
~meszklistru 13-09-2014 23:02
Sama w tym uczestniczę i uważam ,że jest to bardzo ciekawe.Jeszcze nie widziałam dziecka, które na słowa : "chodź pozwiedzamy góry" paliło się do wyjscia z domu. Natomiast jestem pewna ze, jak powiemy dziecku ze poszukamy skarbów zabierze sie do tego chetniej. A co do doroslych to jest jako dodatek do urozmaicenia wycieczek. Mam nadzieje ze takich ludzi którzy będą tak poniżać wiele osob ktore sie w to bawią jest mniej niz wiecej !! I blagam szanujmy sie a nie krytykujmy cos co nikomu nie przeszkadza a innym się podoba !
~izerus 14-09-2014 0:45
Jak zwykle para w gwizdek. PTTK niech lepiej zajmie się lepszym oznakowaniem szlaków turystycznych, odsłonieciem dawnych punktów widokowych, a nie rozrywkami dla dzieciaków. To za to płacimy tym ...?
~turystka 14-09-2014 4:11
@ 13-09-2014 23:02 | ~meszklistru |: To strasznie mało w życiu widziałaś. Jeśli masz takie dzieci, to współczuję. Zero zainteresowań, pewnie mają to po rodzicach. Dzieciom należy od małego zaszczepiać miłość do gór, a nie uczyć je, że jak nie znajdą skarbów, nie będzie festynu i róznych innych żenujących "atrakcji" to nie warto iść w góry. Pokaż goryczkę dziecku, sarenkę, kwiatek, mech - a na pewno z biegiem czasu je to zainteresuje. Co do dorosłych, to ja przeciwnie - znam mnóstwo chodzących po górach i żadnego, którego interesuje ten cały geocaching. Takie bieganie od skrzynki do skrzynki to przecież chodzenie po górach odarte z wszystkiego co piękne. Współczuję tym, dla których to jedyna atrakcja w górach.
~wędrus 14-09-2014 7:00
każdy powód , wyjścia z murów naszych mieszkań na świeże powietrze jest dobry . Zwłaszcza mając tak atrakcyjne tereny wokól .
~Sudeciak 14-09-2014 14:42
Jeżdżenie na motorach po lasach, quadach, wrzaski, straszenie zwierzyny, jeżdzenie rowerami po rezerwatach, to też jest dobry powód wyjścia z murów? Nie przesadzajmy, góry są same w sobie wystarczająco atrakcyjne, że nie ma potrzeby jeszcze dodatkowego ich uatrakcyjniania. Jak ktos wie po co chodzi w góry, to to wie, jak nie wie, to równie dobrze może sobie iść do parku albo na stadion na imrezę sportową, zamiast wymagać, żeby podatnicy składali się na tandetne rozrywki dla nich w miejscach, w których nie potafią dostrzec ich naturalnej atrakcyjności.
~jeloneck 14-09-2014 16:30
PTTK nie widzi większych potrzeb w górach ? na niektórych szlakach znaki były odnawiane tak gdzieś ze 20 lat temu bo farba prawie całkowicie już zlazła,wiele szlaków jest pozarastanych,drogowskazy połamane.A oni bawią się w jakichś geocaching.Po tych skrzynkach za rok i tak już nic nie zostanie.Wywalanie pieniędzy w błoto i nic więcej.
~fico 14-09-2014 17:55
Najwidoczniej geocaching nie jest dla wszystkich. To nowość, a przecież kiedyś krzywo patrzyli również na narciarzy. Nadal uważam, że wszelkie formy turystyki kwalifikowanej to świetna sprawa. Nie chodzi tu o zdobycie cukierka jak pisze "Anatol". Trudno, nie każdy pozna inne formy turystyki, a także regiony. Turystyka kwalifikowana właśnie to umożliwia. Nie mogę sie nadziwić jak "wielkim" musi być turystą - chwalipiętą Anatol, że tak się wychwala - "takie "skarby" to dobre dla dzieciaków, a nie dla profesjonalnych turystów, jakim ja z pewnością jestem". TROCHĘ SKROMNOŚCI - ANATOL
~ 14-09-2014 20:16
"Turystyka kwalifikowana"... Ty się dowiedz najpierw co oznacza ten termin. Niedługo "turystyką kwalifikowaną" będzie wywożenie śmieci do lasu. Właśnie niektórzy dobitnie tu pokazują, jak mało wiedzą o turystyce i jak mało ona dla nich znaczy. Zacznijmy od tego, że turystyka służy przede wszystkim poznawaniu - zabytków, przyrody, ludzi itd. Trudno nazwać poznawaniem szwendanie się po lesie w poszukiwaniu jakiejś błyskotki. Tak jak kiedyś ktoś napisał, zrób kupę do takiej skrzynki i zobacz ilu potem będzie ciągnąć do tej kupy. A Anatolem nie ma co się przejmować. To jakiś TIK-tak, który od pewnego czasu opluwa wszystkie pomysły turystyczne "konkurencji", tj. wszystkich nie związanych z TIK-takami.
~Anatol 15-09-2014 21:54
O widzę, że jest jakiś drugi Anatol na forum :-)
~adi 15-09-2014 22:06
Anatola każdy łatwo rozpoznaje po ... komentarzach.
~ 16-09-2014 4:52
Anatol nawet jakby sie nie podpisał, to i tak każdy by go rozpoznał. Po jadzie, którym pluje wobec rzekomych "konkurentów" w organizacji wycieczek po Karkonoszach.
~fico 16-09-2014 19:56
Dochodzę do wniosku, że TIK - taki kreują turystykę po swojemu, a są nawet tacy, co szlaki zamiast malować - znaczą inaczej ........."zrób kupę do takiej skrzynki i zobacz ilu potem będzie ciągnąć do tej kupy". I co teraz myśleć o takiej osobie ?
~kiko 16-09-2014 22:21
Fico, nie fikaj. To że ty pewnych rzeczy nie rozumiesz, to niestety wyłącznie twój problem. TIK-taki to zawistnicy - to fakt, co pokazują szczególnie ostatnio. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest durny. Jak bawi cię bieganie po lesie za kawałkiem wstążki (o ile rzeczywiście to będzie wstążka, równie dobrze może to być czyjaś kupa) to biegaj - sam, za własne pieniądze. Nie wymagaj od podatników, żeby sponsorowali twoje dziecinne rozrywki.
~fico 17-09-2014 14:51
do ~kiko. Nie musisz być entuzjastą geocachingu, ale nie przeszkadzaj innym. Myślę, że to nie jest za Twoje pieniądze. Zdaj sobie sprawę, że wiele osób na świecie to kręci. Prawdę mówiąc mnie nie, ale nie rozumiem tej Twojej zajadłości. Jak to ludzi wyciąga z przed komputera, to super! Trochę tolerancji, turystyka to nie tylko jazda rowerem, na nartach czy długie spacery. Weź ziółka na nerwy i wybierz się na spacer.
~Do 14:51 18-09-2014 1:57
A za czyje niby pieniądze? Panowie z PTTK-u finansują z własnej kieszeni? Nie ośmieszaj się człowieku. Kompletnie nie masz pojęcia o realiach działania PTTK-u, zasadach finansowania tej instytucji itd. Która nota bene słynie z tego, że bezmyslnie trwoni publiczne pieniadze. I tutaj mamy tego przykład. Ludzi wyciąga sprzed komputera wiele rzeczy: kolejki linowe w górach, knajpy, rajdy crossów po lasach itd. Co wcale nie oznacza, że należy to budować czy tym bardziej finansować z publicznych pieniedzy. Jak jarają cię takie dziecinne rozrywki jak szukanie kolorowych papierków w skrzynkach po lesie to sfinansuj to sobie z własnej kieszeni. No ale nie od dzisiaj wiadomo, że najłatwiej wydaje się cudze pieniądze. Nikt nie będzie płacił za twoje hobby.
~01:57 19-09-2014 19:35
ile Ty dołożyłeś ?
~ 19-09-2014 21:42
Każdy dołożył, fico. Może ty nie płacisz podatków (pewnie jeszcze utrzymuje cię mamusia), ale większość społeczeństwa - tak.
~do 21:42 20-09-2014 20:37
Głupoty piszesz. Co mają wspólnego podatki z PTTK ? Kto chce, płaci składkę roczną. Oddział świetnie daje sobie radę, bo ma również nieruchomości i mądrych ludzi którzy tym zarządzają. Nie bij piany. Pa
~ 20-09-2014 21:07
Fico, aleś ty naiwny! Ze składek PTTK nawet nie utrzymałoby rzędu prezesów, jacy tam zasiadają na różnych stołkach. I zarabiają całkiem niemało. Jak mało ty wiesz o PTTK... Wpisz sobie w Google i poczytaj na ten temat trochę, bo jesteś kompletnie zielony w tym temacie. Mnóstwo pieniędzy z naszych podatków idzie na PTTK. Zamiast szukać kolorowych papierków po lesie weź poczytaj dzieciaku coś poważnego od czasu do czasu - z pewnością będzie to pożyteczniejsze dla ciebie.
~fico 21-09-2014 9:40
Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o. oraz Oddział "Sudety Zachodnie" PTTK to dwa różne podmioty. Gdzie Ty tam widzisz swoj wkład finansowy? Ponawiam pytanie: ile Ty dołożyłeś? Myślę, że dzięki PTTK mieliśmy trochę dobrej turystyki w naszym regionie. Czasy się zmieniają, psy szczekają (TIK-taki), a karawana (na szczęście) jedzie dalej. Wolę PTTK od TIK-taków, choć myślę, że nie ma co porównywać, bo ta druga organizacja to na razie "0").
~ 21-09-2014 16:56
A co mają Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK do Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”? Człowieku, czy ty w ogóle orientujesz się w strukturze PTTK, skoro mieszasz dwa różne podmioty??? Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” jak najbardziej jest finansowany z pieniędzy podatników. Więc dokładamy my wszyscy - przynajmniej ci, którzy płacą podatki (ty widać nie, albo masz gdzieś, na co idą twoje pieniądze). A otrzymujemy za to pozorowanie pracy. Też nie jestem miłośnikiem pseudoznaffców TIK-taków, ale w tym przypadku prezentujesz wiedzę na ich poziomie.
~fico 22-09-2014 15:05
Wybacz, ale w pewnych zasadniczych kwestiach mam trochę inne zdanie i nie zmieni tego nawet Twoje straszenie, żebym nie fikał, czy wyzywanie od dzieciaków, naiwniaków itd. Bądź zdrów.
~ 22-09-2014 17:45
Skoro fiko masz dziecinne argumenty, to nie dziw się, że dla innych jesteś dzieciakiem. Teraz też argument na poziomie upartego dzieciaka: Nie bo nie i nikt mnie nie przekona. Po prostu pokazałeś w ten sposób, że nie masz żadnych argumentów. Dowiedz się więcej o sprawach, na temat których zabierasz głos, spróbuj pomyśleć nad tym co do ciebie stale się pisze, a na pewno przyznasz rację osobom mądrzejszym od ciebie i więcej wiedzącym.
~ 23-09-2014 20:27
Drodzy internauci, zarówno Oddział PTTK jak i spółka "Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK" są jednostkami samodzielnymi tak, jak bardzo wiele podmiotów gospodarczych w Polsce i nie są finansowane z budżetu państwa czy jakichkolwiek podatków. Czasami udaje się nam zdobyć wsparcie z różnych źródeł na określone działania jak imprezy turystyczne non-profit czy remonty schronisk, na tych samych zasadach co inne podmioty gospodarcze. A na swoje pensję i utrzymanie musimy sami zarobić tak, jak każdy inny przedsiębiorca w PL, prowadzący działalność gospodarczą. - Andrzej Mateusiak, wiceprezes urzędujący Zarządu Oddziału PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze. P.S. Działacze (wolontariusze) - sympatycy geocachingu zorganizowali odznakę i założyli kilkadziesiąt skrzynek za darmo czyli społecznie.
~fico 24-09-2014 15:18
do *.adsl.tpnet.pl (83.4.*.*) i *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*) "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". Po co tyle piany bić ?
~Turysta 24-09-2014 22:30
A może pan z PTTK opisze tak samo wyczerpująco, jak zdziera z dzierżawców schronisk olbrzymie kwoty, tak że mało komu opłaca się prowadzić schroniska? To stąd te pieniądze? Ja bym się wstydził w ten sposób doić ludzi, którzy często kochają góry, robią co mogą, żeby utrzymać schroniska, a PTTK - wiecznie nienasycone - ciągle rzuca im kłody pod nogi. Wystarczy popytać dzierżawców schronisk, jak często muszą użerać się z PTTK. Zresztą widać to w samych schroniskach, niedoinwestowanych, które przypominają skansen z epoki PRL. I na takie dyrdymały, zamiast poważne działania, idą te pieniądze powyciągane w różny nieetyczny sposób od dzierżawców? Żałosne! PTTK to pasożyt, gdzie dobrze czują się jedynie starsi panowie od lat grzejące wysokie stołki, który już dawno powinien zostać rozwiązany.
~Turysta 24-09-2014 22:36
A propos jeszcze znaffcuff gór wszelakich z PTTK: popatrzcie jeszcze jaką wiedzą dysponują owi "znawcy": http://lh6.googleusercontent.com/-K0JV4X8xsng/VADX_urzJKI/AAAAAAAAUVU/enWk70H5Gu0/s800/pttk.jpg . Schronisko PTTK "Na Śnieżniku" znajduje się w Karkonoskim Parku Narodowym??? Od kiedy to? Teleportacja? I taki wół wisi od wielu miesięcy na stronie PTTK! Weźcie ludzie lepiej jakiś podstawowy kurs z geografii Sudetów, a dopiero potem wymyślajcie różne "zabawy". Jeśli tak samo opisaliście skrzynki do "geocachingu", to pewnie nikt ich nie znajdzie.
~Turysta 24-09-2014 22:40
PS. A sam geocaching podobnie jak i zdobywanie różnych odznak w górach uważam za nieporozumienie. W góry idzie się dla samych gór, a nie dla odznak. Ten kto tego nie rozumie, powinien zmienić obszar aktywności. W końcu nie każdy musi chodzić po górach, które lepiej zostawić prawdziwym pasjonatom, zamiast na siłę pchać w nie ludzi wszelkimi sposobami, którzy bez dodatkowych "zachęt" nigdy by tam nie poszli. Mamy stadiony, boiska, ścieżki rowerowe, trasy nartorolkowe - sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu jest aż nadto. PTTK niech lepiej zajmie się podstawą, np. oznakowaniem szlaków turystycznych, z którym jest kiepsko w wielu miejscach, zamiast głuрimi fanaberiami.
~Piоtr 25-09-2014 2:54
Ja tam wolę żeby PTTK zajęło się sprawami najpilniejszymi dla turystów.Czyste schroniska,dobrze oznakowane szlaki ,zagospodarowane punkty widokowe itd.A propos szlaków i przejść dookoła Kotliny Jeleniogórskiej: był kiedys żółty szlak z Rybnicy do Goduszyna wzgórzami na północ od Kotliny Jeleniogórskiej.Ten szlak tak dawno nie był odnawiany,że znaczki szlaków na drzewach już są praktycznie niewidoczne. Tak działa właśnie PTTK.A potem dziwimy się że przyjeżdżają do nas turyści i mówią że szlaki są źle oznaczone.Te skrytki ze "skarbami" to potrzebne są przeciętnemu turyście jak wrzód na duрie. Tak jak juz wiele osób napisało,przeciętny turysta zupełnie nie potrzebuje takich rzeczy.W PTTK jak zwykle robią wszystko od d... strony.Może dlatego ta organizacja ma tak fatalne opinie wśród turystów.
~fico 25-09-2014 18:48
do *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*) Ciebie chyba podnieca takie bicie piany. Zarzuty kierujesz na oślep. Im więcej piszesz, tym bardziej ujawniasz swoją niewiedzę. Może wyjdź na spacer, spójrz jak jest pięknie. Trochę świeżego powietrza i będziesz sensownie pisać. Zdrowia życzę.
~ 25-09-2014 18:59
To ty fico piszesz na oślep i bijesz pianę. Zarzuty były bardzo konkretne. To że ty ich nie rozumiesz, to już twój problem. A co ty merytorycznego napisałeś? Same wyzwiska ad personam i bredzenie o spacerach (akurat dzisiaj niespecjalnie jest "pięknie" na dworze). Zamiast fikać do wszystkich, poczytaj coś o netykiecie i nie zabieraj głosu w sprawach, które cię przerastają, gimbusku.
~fico 28-09-2014 21:40
netykieta o której piszesz, jest tym o czym Ty nie masz pojęcia. Zacznijj ją właśnie stosować. "Piękna" pogoda dla Ciebie to taka która ułatwi Ci wytrzeźwienie.
~Beatrycze 30-09-2014 17:46
Ty fico właśnie dałeś pokaz swojej "netykiety" i w ogóle "kultury". A raczej ich braku. Same personalne wycieczki i zero meritum. Zwyczajnie nie dorosłeś do tej dyskusji, fico. Zajmij się lepiej wyciskaniem pryszczy i nie zaśmiecaj forum swoimi wypocinami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group