Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12221
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Znajdź skarby w Kotlinie Jeleniogórskiej i zdobądź odznakę

Piątek, 12 września 2014, 13:59
Aktualizacja: 14:16
Autor: Angela
Jelenia Góra/Region: Znajdź skarby w Kotlinie Jeleniogórskiej i zdobądź odznakę
Fot. Archiwum
„Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” – to pomysł pierwszej w Polsce komisji geocachingu, która powstała w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Uczestnicy odwiedzając ciekawe miejsca i znajdując ukryte w nich skarby mogą wywalczyć specjalna odznakę.

Geocaching, czyli gra terenowa polegająca na szukaniu przy pomocy urządzeń GPS skarbów schowanych w specjalnych skrytkach, cały czas się rozwija. W Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze powstała pierwsza w Polsce komisja geocachingu. Pierwszą inicjatywą nowej komisji było ustanowienie Regionalnej Odznaki „Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej”.

- Pomysł projektu “Geocaching dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” jest zainspirowany "Przejściem dookoła Kotliny Jeleniogórskiej". Jest to trasa blisko 140 km, którą najwięksi maniacy "przechodzą" w czasie mniejszym niż 19 godzin – wyjaśnia Marcin Roszak, wiceprzewodniczący komisji. - My zapraszamy wszystkich do przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, jednak w kilku etapach i bez pośpiechu. Keszowanie to nie wyścig. Na trasie znajdziecie poukrywane skrzynki geocaching w odległościach nie większych, niż pół kilometra od siebie. Warto podelektować się pięknem natury, która w naszych rejonach jest wyjątkowo atrakcyjna – dodaje.

W składzie nowej komisji geocachingu pracują: Tomasz Łuszpiński (przewodniczący), jego zastępca Marcin Roszak oraz członek komisji Tomasz Cichoń.

- Najważniejszym w tej zabawie, jest fakt, że dzięki uczestnictwu każdy, nie tylko, że musi wysilić szare komórki, ale ma także okazję przebywać na świeżym powietrzu poprawiając swoją kondycją fizyczną. Uczestnictwo w tej grze pozwala również na wyrobienie w sobie zasad bezpiecznego wędrowania – mówią przedstawiciele geocachingu.

Regulamin zabawy dostępny jest na: www.pttk-jg.pl/geocaching/1022-regionalna-odznaka-pttk-geocaching-dookola-kotliny-jeleniogorskiej.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
796
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group