Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3377
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany w straży miejskiej przesunięte w czasie

Czwartek, 5 maja 2016, 13:09
Aktualizacja: 13:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zmiany w straży miejskiej przesunięte w czasie
Fot. Użyczone
Jak zapowiadał zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, od 1 kwietnia br. jeleniogórska straż miejska miała być wydziałem urzędu miasta, ale przesunięto to do lipca. Dlaczego?

- Obecnie praca strażników miejskich jest analizowana i oceniana, a ponadto czekamy na opinie wydziału prawnego i komendy policji w sprawie propozycji przekształcenia tej jednostki budżetowej – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Wiceszef miasta zapewnia też, że przez najbliższe dwa miesiące nic się w straży miejskiej nie zmieni. A to ważne w kontekście planowanych przyszłych zwolnień. Głównym założeniem zmian są bowiem oszczędności.

- Nie będzie masowych zwolnień, ale planujemy pewną redukcję zatrudnienia – mówił nam w lutym wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Po przeorganizowaniu straży miejskiej w wydział, cała administracja będzie w urzędzie miasta, co przyniesie spore oszczędności. Część pracowników administracyjnych zostanie przesuniętych do innych zadań, np. na monitoring, ale nie wszyscy – dodał wówczas Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group