Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10492
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany cen w Termach Cieplickich

Czwartek, 2 marca 2017, 9:15
Aktualizacja: Piątek, 3 marca 2017, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiany cen w Termach Cieplickich
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz pierwszy od otwarcia w 2014 roku, cennik w Termach Cieplickich ulega zmianie. Podwyżki cen weszły z dniem 1 marca br. i średnio wynoszą 12 proc. Wczoraj (1.03) władze miejskiej spółki poinformowały o swojej decyzji oraz uzasadniły przyczyny wzrostu cen.

- Zwiększają się ceny wstępu na Termy Cieplickie w godzinach 9:00-20:00, bilet normalny w wydaniu ze strefą SPA wzrośnie o 6 zł, ulgowy o 4 zł, a dla dzieci o 2 zł – wymieniał Miłosz Sajnog, wiceprezes spółki.

Przedstawiciele Term tłumaczą swoją decyzję potrzebą zrównoważenia bieżących kosztów, a także przygotowaniem Term do rozwoju, a konkretnie rozbudowy powierzchni lustra wody. Obecnie goście mają do dyspozycji 1200 metrów lustra wody, a dobudowane ma być kolejne 600 metrów.

Miniony rok spółka zakończyła na minusie ok. 200 tys. zł – obecnie trwa badanie bilansu. - Żeby dzisiaj sięgnąć po kredyt 10-, 15-letni musimy wykazać, że jesteśmy w stanie go spłacić w tym terminie. To nie jest tak, że za to zapłaci przysłowiowy Kowalski w jednym roku. To są działania zgodne z ustawą o rachunkowości – przekonywał Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich.

- Kolejne zmiany ceny biletów będą zależały od czynników zewnętrznych. Jeżeli nastąpi kolejna zmiana płacy minimalnej, kolejne zwiększenie opłat środowiskowych, wód termalnych, to będziemy zmuszeni do zmiany cen biletów – zapowiada wiceprezes.

Szczegółowy cennik na www.termycieplickie.pl

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
850
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group