Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3198
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złodzieje chcieli ukraść spowalniacze

Piątek, 24 sierpnia 2018, 7:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 9:42
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Złodzieje chcieli ukraść spowalniacze
Fot. Paweł Guszała
Wiele na to wskazuje, że mało brakowało a w ostatnim czasie na ulicy Podgórzyńskiej w Jeleniej Górze by doszło do nietypowej kradzieży. Celem złodziei stały się...progi zwalniające.

Mieszkańcy, a przede wszystkim kierowcy, przejeżdżający ostatnio ulicą Podgórzyńską z pewnością zauważyli pewną zmianę. Z drogi zniknęła część progów zwalniających. Jak się okazuje, nie w wyniku działań drogowców, ale najprawdopodobniej złodziei.

- W pewnym momencie próg pod wpływem przejeżdżających samochodów zaczął się przesuwać. Okazało się, że pękły śruby mocujące, ale co ciekawe, tylko połowa z nich. Drugiej nie było. Gdyby odkręcały się od drgań, pewnie gdzieś by leżały w okolicy – mówi Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Mało kto wie, że próg zwalniający składa się z wielu ciężkich metalowych części. Same śruby są nie lada zdobyczą dla złomiarzy. Stąd podejrzenie MZDiM.

Progi oddano do naprawy i na dniach mają wrócić na swoje miejsce. Mimo to, w MZDiM zaczęto zastanawiać się nad innym rozwiązaniem, które by utemperowało rajdowe zapędy kierowców na tym odcinku.

- Chyba niezbędna jest sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych w systemie „światło czerwone”. Dopiero gdy nadjedziemy z prędkością zgodną z przepisami, czyli w tym przypadku 40 km/h, zaświeci się światło zielone. Jeżeli będziemy jechać szybciej, sygnalizacja się nie przełączy i trzeba będzie się zatrzymać – tłumaczy N. Łukaniuk.

Taka sygnalizacja świetlna funkcjonuje już m.in. we Wrocławiu. W Jeleniej Górze jeszcze jej nie ma, ulica Podgórzyńska by była pierwszym takim miejscem.

Twoja reakcja na artykuł?

82
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
5%
Nudzi
3
2%
Smuci
14
11%
Złości
23
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group