Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3980
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowisko w „Harcówce” było magiczne

Niedziela, 2 marca 2014, 9:27
Aktualizacja: 9:35
Autor: Org
Jelenia Góra: Zimowisko w „Harcówce” było magiczne
Fot. Organizator
W jeleniogórskiej świetlicy środowiskowej "Harcówka" uczestnicy zimowiska sami zdecydowali, jak chcą spędzić czas wolny od lekcji. Dzieci zaproponowały Skansen Uzbrojenia Wojennego, Perłę Zachodu, zajęcia plastyczne, wycieczkę rowerową oraz ognisko. – Ja zaproponowałam wycieczkę do wrocławskiego ZOO – informuje wychowawczyni Elwira Ruzy–Zubrzycka.

- W pierwszy dzień poszliśmy na łyżwy, były też zajęcia plastyczne – mandale. We wtorek najpierw zwiedzaliśmy Skansenu Uzbrojenia Wojennego, a potem w hali Gwardii odbyły się zajęcia z judo. Następnego dnia w programie mieliśmy wycieczkę na Perłę Zachodu, w czwartek – m.in. spotkanie z ratownikami GOPR, a w piątek pojechaliśmy do wrocławskiego ZOO – relacjonuje pani Elwira.

Kolejny tydzień ferii również obfitował w wiele atrakcji. Były zajęcia sportowe, wycieczka do Parku Norweskiego i na lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, a także wyprawa rowerowa. – Kto miał rower, jechał na rowerze, a kto nie miał – to na rolkach czy hulajnodze – opowiadają uczestnicy. – Było dużo zabawy i śmiechu – dodają. Po powrocie do harcówki dzieci w ognisku piekły kiełbaski. Były też zajęcia sportowe.

W miniony czwartek dzieci miały m.in. spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i jego czworonożnym podopiecznym, a następnego dnia – wyczekiwana wyprawa do Term Cieplickich. – Było super! – zgodnie twierdziły dzieci podsumowując w ten sposób nie tylko pobyt w Termach, ale całe ferie w „Harcówce”.

- Zimowisko było magiczne, ciepłe i bardzo dużo się działo. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w jego realizacji – podkreśla Elwira Ruzy-Zubrzycka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group