Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6359
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zimo, spływaj! Fachowcy pomogą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 stycznia 2011, 13:30
Aktualizacja: Sobota, 8 stycznia 2011, 8:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Zakończono wywożenie śniegu z ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, która przez kilka godzin była wyłączona z ruchu. Służby przeniosły się na ul. Wolności, gdzie wyłączono jeden pas ruchu od ul. Wyczółkowskiego do ul. Prusa po prawej stronie w kierunku Cieplic. Prywatne firmy usuwają też śnieżne nawisy i sople z dachów. Strażnicy sprawdzają też chodniki.

Dziś – po wielu dniach śnieżyc i mrozów – na całego nadeszła odwilż z wyraźnie dodatnią temperaturą. Ekipy drogowców ruszyły na front walki ze skutkami aury minionych tygodni.

Od minionego roku usuwaniem sopli, śnieżnych nawisów czy śniegu z dachów zajmują się prywatne firmy lub służby urzędów miasta. Strażacy interweniują tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dzisiaj po godzinie 9.00 spore zagrożenie w postaci lodu i śniegu zwisało ze spadzistego dachu przedszkola w Szklarskiej Porębie. Akcja usuwania nawisu przez strażaków trwała niemal dwie godziny.

Takich zagrożeń czyhających nad głowami przechodniów nie brakuje też w Jeleniej Górze. Większość budynków z zalegającymi nawisami należy do zakładów gospodarki lokalowej. Jak mówią strażnicy miejscy, przykładem są m.in. niemal wszystkie budynki w obrębie placu Piastowskiego w Cieplicach, ul. Jasnej czy Michałowickiej. Na prywatnych budynkach nawisy są sporadycznie.

– Przez najbliższy tydzień poza kontrolami dachów będziemy sprawdzać chodniki. Ich właścicielom będziemy przypominać o obowiązku usuwania z nich oblodzenia oraz o posypywaniu piaskiem – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Od ponad dwóch tygodni z jeleniogórskich ulic usuwany jest śnieg, który ładowany na samochody ciężarowe, zostaje wywieziony na niezagospodarowane pola w okolicach ul. Wiejskiej.
– Akcja prowadzona jest według wytycznych i zleceń z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Dotychczas usunęliśmy śnieg z centrum miasta, czyli z ulic: Długiej, Krótkiej, Solnej, Szkolnej, Konopnickiej i Drucianej oraz z placu Ratuszowego. Dzisiaj przez kilka godzin śnieg usuwany był z ulicy Sudeckiej na odcinku od Wojska Polskiego do ul. Piłsudskiego. Po godzinie 11.00 dziesięcioosobowa ekipa przeniosła się na ul. Wolności, gdzie śnieg przez kilka najbliższych dni będzie usuwany na odcinku od ul. Wyczółkowskiego do ul. Prusa – mówi Alicja Bujak-Górska, zastępca kierownika Oddziału Dróg i Mostów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Kierownictwo zarządu dróg wyjaśnia, że w związku z odwilżą jak na razie nie ma dalszych planów wywożenia śniegu z ulic. Tłumaczy też, że te miejsca, które zostały oczyszczone z zalegającej brei, przez hałdy utworzone na poboczach, stały się wąskie i niebezpieczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

ebee 7-01-2011 13:41
Zaprzazam na ul. Sudecką z której rzekomo wywieziono śnieg. Cała lewa strona jak była ząśnieżona, tak jest. Czy na Wolnośći służby także odstawią taką fuszerkę, jak na Sudeckiej ? O tym, że na Wolności prace trwają tym razem w godzinach popołudniowego szczytu nie wspomnę. Ale w Jeleniej Górze nic zdziwić przecież nie może. EBEE
~ 7-01-2011 13:49
Nie chcę tu wybielać naszych miejskich służb, ale właśnie wróciłem z zagranicy, jechałem przez Niemcy i Czechy i niestety ich też w tym roku zima zaskoczyła. Ale tam nikt nie narzeka, tylko wszyscy nawzajem sobie pomagają. Ja też mimo, że administratorem jest ZGL odśnieżyłem chodnik przed domem i żyłka mi nie pękła, choć usłyszałem od sąsiada po co to robię - powiedziałem dla siebie i min dla pana aby nam się lepiej i bezpiecznie chodziło.Przecież wiadomo, że przy takich opadach, tych kilkanaście pracujących na etatach nie zawsze wszędzie dotrą a nam zajmie to tylko chwilę.
~do 13:49 7-01-2011 14:29
tak jak napisałeś kolego. pozdrawiam serdecznie.
~ 7-01-2011 14:45
Szkoda tylko, że z ul. Sudeckiej wywieziono śnieg tylko z prawej strony ulicy.
~wwm 7-01-2011 15:00
Nie marudźcie.Z lewej strony jest płatny parking i "lewa" firma ma o tę stronę ulicy zadbać
~ZIMA 7-01-2011 15:18
A ja Wam tu zaraz wszystkim spłynę, że popamiętacie ! Mam jeszcze dużo czasu. Na razie troszkę odpocznę i dopiero Wam w doopę wstawię.
~ 7-01-2011 15:19
Fachowcy pomogli...ale tylko tym, którzy mieszkają/pracują/przechodzą po prawej stronie ulicy Sudeckiej...
heniutek 7-01-2011 15:32
Droga redakcjo!! Oglądam zdjęcia-faktycznie oblodzona ta nasza Jelenia Góra. Jednak napiszcie i pokażcie na fotach miejsca,gdzie chodniki są systematycznie odśnieżane,posypywane piachem i solą. Takie miejsca są np Hotel Europa i obok kawiarnia Bristolka. Sprawcie,nawet w Boże Narodzenie było posypywane.A teraz druga odsłona-okolice Policji i SM na ulicy A Krajowej-sam tam tylko dzięki zmysłowi równowagi,nie padłem jak długi!Nie jestem od pouczania was ,jednak pokazując awers,pokażcie i rewers!
~proszący 7-01-2011 16:35
A na Zabobrzu nadal bandy po pół metra wysokości mają. Są super zmrożone dzieki czemu prawie nie urwałem zderzaka jak mnie autobusem przegonił z mojego pasa ! ! ! Na Małcużyńskiego i Paderewskiego też rzeźnia, przejść nie da rady a auta co i rusz wieszają się na muldach. U znajomego w Bloku koło Pasji też nic nie ruszone, schody oblodzone, chodniczki lśnią aż miło patrzeć, a do barierek nie podejdziesz, bo cieć zadbał o to odśnieżając i usypując przed nimi półtorametrową lodowy wał . . . SM miło by widzieć z mandacikiem.
~Iza 7-01-2011 16:35
Chciałam serdecznie podziękować panu Wandzlowi za to, że jako niepełnosprawna od miesiąca nie mogę wyjść z domu. Co z tego, że przed własną klatką mam odśnieżone, jeśli i tak do żadnego celu nie dam rady dotrzeć? A parę miesięcy zimy jeszcze przede mną... na szczęście są jeszcze dobrzy ludzie, którzy zrobią mi zakupy. Ale jak to wszystko się ma do moich praw obywatelskich? Prawo wyborcze: na drugą turę wyborów nie mogłam pójść - już miasto było zasypane. Prawo wolności osobistej - ja niemożność opuszczenia domu nazywam uwięzieniem, nie wiem jak pan Wandzel? Prawo swobody poruszania się - j.w. Jedyne, co mi zostało, to prawo do wyrażania swoich poglądów, co właśnie czynię.
~napakowany 7-01-2011 16:48
Dla pocieszenia mieszkańców Jeleniej Góry powiem że taka mieścina jak Berlin ( w Niemczech ) też zasypany i oblodzony dzisiaj. Niemiaszki nie dają rady . ZIMA GÓRĄ
~ale ale 7-01-2011 16:53
Kasztelan i MPGK czyli ostatni bastion komunizmu ,łopaty ,lemiesze ,brony,sierpy w dłoń i ruszać zwartym szeregiem do boju z KAPITALISTYCZNĄ ZIMĄ
~ 7-01-2011 16:55
Pięknie też z dachów śnieg leciał w centrum, na ulicy Konopnickiej, czy też 1-go maja, dla bezpieczeństwa lepiej iść środkiem, bo nie wiadomo kiedy i skąd zleci śnieg.
~hugo 7-01-2011 18:30
do 13.49tak powinno być, popieram. ale co do służb to inna gadka, nic nie robią z rozsądkiem
___x 7-01-2011 18:44
straż miejska to niech sama bierze łopaty i odśnieża chodniki ( w końcu za coś płacimy te podatki) a nie czepia się niewinnych ludzi albo wystaje pod mostem koło tesco, a póki co to w wielu miejscach to po 16:00 nie wychodz z domu więc nie wiem po co ta straż miejska chyba tylko po to by gnębić niewinnych ludzi
~tubylec 7-01-2011 18:46
Dodatkowo w okolicach ratusza trzeba uważać na spadający tynk z pobliskich kamienic...
~Gość 7-01-2011 18:59
A co w tym mieście jest robione z rozsądkiem ,bo ja nie wiem za bardzo ,markety i galerie stawiane byle gdzie i byle jak ,Prezydent też chyba byle jaki jak już miesiąc rządzi a w mieście dalej syf i dziadowo ,a może jeszcze po wyborach dojść do siebie nie może ,a może go ogrom pracy przeraził ,bo w sejmie to nasz p. Zawiła za bardzo aktywny to nie był ,a tu w Jeleniej Górze niestety problemów co nie miara a i praca trochę trudniejsza ,no ale jak ktoś sobie nie radzi to po jaką cholerę startuje w tych wyborach ,no chyba że tylko dla tej pensji którą to na samym początku sobie podniósł ot tak bo vat wzrósł,więc tak na zakończenie żeby już tego naszego p. Zawiły nie męczyć -To Weż Się Pan Do Cholery Za Robote ,czas wyborów i kampani już się skończył .
~vip 7-01-2011 19:21
NIEŹLE PANIE MICHALE TAK JAK W DOMU TAK W FIRMIE TYLKO ZE W MPGK DALEJ ŻĄDZA STARE AUTA 20STO PARO LETNIE JAK TE PANIE CO WYNOSZĄ KASKĘ ZZFŚS ORAZ CI PANOWIE CO ROBIĄ ZAKUPY ZA GOTÓWECZKĘ ZA NIECAŁE 1000000 ZŁ ROCZNIE A 10 % OD FAKTURKI WPŁYWA GOTÓWECZKA DO RĄCZKI HIHHIHI !! PO PROSTU LEPIEJ PŁACI PODATKI NA PALIWO LEWA STRONA SUDECKIEJ EHEHEH
~vip 7-01-2011 19:26
NIEŹLE PANIE MICHALE TAK JAK W DOMU TAK W FIRMIE TYLKO ZE W MPGK DALEJ ŻĄDZA STARE AUTA 20STO PARO LETNIE JAK TE PANIE CO WYNOSZĄ KASKĘ ZZFŚS ORAZ CI PANOWIE CO ROBIĄ ZAKUPY ZA GOTÓWECZKĘ ZA NIECAŁE 1000000 ZŁ ROCZNIE A 10 % OD FAKTURKI WPŁYWA GOTÓWECZKA DO RĄCZKI HIHHIHI !! PO PROSTU LEPIEJ PŁACI PODATKI NA PALIWO LEWA STRONA SUDECKIEJ EHEHEH
~kem 7-01-2011 20:20
"Przez najbliższy tydzień poza kontrolami dachów będziemy sprawdzać chodniki " . A dotychczas co robili ? Na łyżwach karpia gonili w poszukiwaniu zimy ? Śnieg leży z półtora miesiąca, wystarczyło regularnie sprzątać a po odwilży byłoby czysto. To zbyt trudne do ogarnięcia ?
~gr 7-01-2011 21:14
a ja lubię zimę i mam nadzieję, że jeszcze wrócą śnieg i mrozy
~kkk 7-01-2011 21:23
MPGK DO LIKWIDACI ZOBACZCIE ILU TAM JEST KIEROWNIKÓW DARMOZJADY A SPRZET KTÓRY JEZDZA NADAJACY SIE NA ZŁOM
rymcycymcy 7-01-2011 21:59
07-01-2011 15:18 | ~ZIMA | ...a ja lubię Zimo takie dziewczyny z pazurkiem ;) ...hmmm ...żebyś jeszcze nie była taka oziębła :)
~KKK 7-01-2011 22:05
No to mamy początek roku wedlug Zawiły i jego pomagierów z PO. Pierwsza drastyczna podwyżka, ale to dopiero początek. Po podwyżce pensji dla Zawiły teraz kolejna podwyżka tyle, że dla mieszkańców. A przed nami bilety MZK, woda, ścieki, czynsze itd. itd. Niechaj teraz każdy kto głosował na PO sam sobie pogratuluje. Dzięki Wam mamy przechlapane.
~Greg 8-01-2011 8:31
Pługi wyjechały na ulice, jak śnieg zaczyna znikać. To jest możliwe tylko w Polsce.
~Miszczuch 8-01-2011 12:29
No mamy niestety ,albo stety rządy PO i p.Zawiły który nie patrzy że ludzie mają coraz mniej w portfelach ,ale on sam pensje sobie podnosi ,cóż ktoś głosuje na PO oszołómstwo i teraz ma ,ja na dziadów nie głosuję i moge sobie po marudzić ,chociaż już nawet i tego robić mi się nie chce za bardzo ,bo i po co język strzępić skoro i tak to niczego nie zmieni i gł€pi naród wybiera d...li na stołki w tym mieście .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group