Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5882
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zielone światło dla inwestycji na Kopie

Niedziela, 28 września 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:42
Autor: KIS
Karpacz: Zielone światło dla inwestycji na Kopie
Fot. KIS
Prezydium Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego w piątek (26.07.) podjęła uchwałę w sprawie wydania pozytywnej opinii dla dokumentacji technicznej opracowanej na potrzeby inwestycji pn. „Przebudowa i budowa kolei linowej na Kopę wraz z rozbudową infrastruktury technicznej”.

Planowane przedsięwzięcie polega na przebudowie istniejącej kolei linowej na Kopę wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą.

Zgodnie z obecną koncepcją w ramach projektowanej inwestycji planuje się: Przebudowę istniejącego 1-osobowego wyciągu krzesełkowego „Zbyszek” na nowy z krzesełkami 4-osobowymi automatycznie wprzęganymi do liny nośnej wraz z rozbiórką obecnych podpór. Likwidację istniejącego wyciągu orczykowego „Liczyrzepa” (zespołu napędowego, podpór i lin nośnych oraz pozostałych elementów). A także przebudowę budynków górnej i dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Budynek stacji górnej będzie nawiązywał architektonicznie do obserwatorium na Śnieżce i powstanie w miejscu istniejącego obiektu – planowane są cztery kondygnacje, w tym dwie w połowie zagłębione w ziemi.

Projekt zakłada także modernizację (poszerzenie) połączenia nartostrad: „Jan”, „Liczykrupa” i „Euro”, dośnieżanie nartostrad „Jan” i „Złotówka” (wyciąg „Grosik”) do granic ochrony ścisłej
Karkonoskiego Parku Narodowego, budowę kolejki torowej z wagonami cztero- lub ośmioosobowymi, poruszającymi się po szynach umieszczonych ok. 1 m nad gruntem oraz budowę odcinka dojazdowego łączącego nartostradę „Liczykrupę” z „Euro” o długości ok. 60 m i szerokości ok. 15 m, poszerzenie górnego, istniejącego łącznika między górnym odcinkiem nartostrady „Euro” i „Złotówka” – o długości 500 m i szerokości 15 m, a także poszerzenie górnego odcinka nartostrady „Euro” – o długości 70 m i szerokości 15 m i nartostrady na odcinku dojazdowym do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego „Zbyszek”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group