Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5407
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Żerom" ma wiele powodów do dumy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 kwietnia 2015, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2015, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Szkolne osobowości były tematem wczorajszej (29.04) konferencji prasowej, zorganizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor Eulalia Kłodawska–Szwajcer zaprezentowała swoich podopiecznych, którzy potrafią godzić naukę z pasją.

- Zaprosiłam przedstawicieli mediów po to, aby pokazać naszych uczniów. Ich pasje i zainteresowania niezupełnie spójne z zajęciami szkolnymi. Utarło się tak myśleć o tym, że naciskamy wyłącznie na wyniki edukacyjne – rzeczywiście, zależy nam bardzo na nich i będziemy wciąż dążyć, aby były coraz lepsze. Natomiast oprócz tego zachęcamy naszych uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, dzięki czemu osiągają sukcesy i mogą realizować swoje marzenia – powiedziała na wstępie dyrektor ZSO nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Konsekwencja w działaniu, umiejętność organizacji czasu i chęć rozwijania pasji wpływają na sukcesy w nauce i realizowaniu własnych celów. Szkoła może w tym tylko pomóc.

- Szkoła bardzo mi pomogła w rozwijaniu pasji artystycznych. Gram na skrzypcach – to jest moja pasja, realizuję ją na fundamencie Szkoły Muzycznej, ale uczęszczanie do „Żeroma” bardzo ułatwiło mi dojście do tego momentu. Nauczyłam się wypełniać wiele obowiązków naraz i to jest najważniejsza lekcja jaką dostałam w tej szkole – powiedziała tegoroczna absolwentka ZSO nr 1 Sulamita Ślubowska.

Słowa podziękowania od pani dyrektor otrzymał m.in. uczeń, który jest autorem filmu o szkole.

- Moją pasją jest modelarstwo oraz budowa dronów i filmowanie. Trochę nietypowa pasja, ale nawet dla mnie coś się znalazło w tej szkole – powiedział Konrad Zaprucki. - Szkoła organizuje całkiem fajny program z Politechniką Wrocławską. Jeździmy, budujemy roboty, uczymy się podstaw elektroniki i programujemy – dodał uczeń klasy pierwszej, który ma za sobą m.in. warsztaty z Krzysztofem Zanussim.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się m.in. niedawna zwyciężczyni konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” Maja Wrotniewska, Urszula Izydorczyk (laureatka olimpiady wiedzy ekonomicznej), Magdalena Grodzińska (ma za sobą wystawę swoich prac w Muzeum Karkonoskim, jest finalistką z wyróżnieniem olimpiady artystycznej), Arkadiusz Siwko (pasjonuje się średniowieczem), Monika Sawicka, Krzysztof Borysewicz (finalista olimpiady wiedzy teologicznej) czy laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego Anna Kołodziejczyk, która dzięki sukcesowi jest zwolniona z tego przedmiotu na maturze. - Kosztowało mnie to dużo codziennej pracy, ale potrzebna jest też odrobina szczęścia. Etap centralny odbywał się w Konstancinie, gdzie wzięło udział 216 osób, w tym 180 z Polski. Mieliśmy do napisania wypracowanie 5-godzinne, potem był etap ustny. Wybrałam jako jedna z niewielu specjalizację teatrologiczną – powiedziała jedna z sześciu laureatek pierwszego miejsca konkursu z języka polskiego.

W szkole funkcjonuje również grupa filmowa, którą tworzą uczniowie klasy drugiej. - Żerom jest wymagającą szkołą, ale jeśli ktoś ma pasję to na pewno można to pogodzić. Musieliśmy kiedyś zrezygnować z paru lekcji, żeby nakręcić film i nie było problemu ze zwolnieniem – stwierdziła Marta Kanecka, która tworzy grupę wraz z Michałem Lejczakiem.

W konferencji wzięli też udział biegacze przełajowi, reprezentujący Polskę na Szkolnych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Turcji. W sprawie młodych sportowców zaplanowana jest w najbliższym czasie osobna konferencja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~123 30-04-2015 8:42
To aż trzeba zwoływać konferencję prasową a nie po ludzku co sukces ucznia to radość i artykuł. Strasznie to wielkopańskie.
~taka_sytuacja 30-04-2015 9:07
Pani dyrektor powinna sobie dać spokój z tą szkołą. 4-5 lat temu to było naprawdę fajna szkoła, w tej chwili zeszła na psy.Ta konferencja tylko to potwierdza, promowanie na siłę szkoły. Szkoda naprawdę wspaniałych ludzi z tej szkoły, i ich pracy, która jest marnotrawiona przez dyrekcję.
~tr 30-04-2015 9:16
Tekst sponsorowany
~sss 30-04-2015 9:49
To bardzo kiepska szkoła. Dzieci są pozostawione same sobie. Np. na chemii nie można zadawać pytań. Ciekawe uczeń nie może zadawać pytań bo tłumaczenie wychodziłoby poza zakres materiału a w ogóle to szkoda czasu i specjalnie uczniowie zadają pytania bo są złośliwi a w ogóle to program jest źle ułożony - taki słowotok. Dziecko moich znajomych np ciągle nie ma języka niemieckiego bo pani nauczycielka jest wicedyrektorem i angielskiego (nie wiem dlaczego). Ja swojego dziecka tam nie zapiszę do gimnazjum. jak długo można funkcjonować na dobrej opinii? I co z tą ewaluacją szanowana pani dyrektor.
~jg51 30-04-2015 9:57
przeklęta ta szkoła, aspiracje nie z tej planety, a uczniowie pozostawieni sami sobie. Dobrze, że zdolni, ambitni i super pracowici zebrali w końcu wśród najlepszych gimnazjalistów z całej okolicy, nie tylko z Jeleniej Góry. Muszą ostro zakuwać, bo nauczyciele tylko wymagają nic z siebie nie dając. Można było się nabawić w tej rygorystycznej jednostce depresji, nerwicy żołądka, etc. Motto tej placówki : mega złośliwość wśród belfrów, narzucony bezwzględnie wyścig szczurów, a perspektyw w tej mieścinie i tak zero, pomimo tylu doskonałych absolwentów, którzy powinni tworzyć chyba życie miasta ? Porażka, nie szkoła.
~mieszkancy JG 30-04-2015 10:11
ludzie, przecież oni mają ujemne EWD w każdym sektorze! czyli uczniowie się w tej szkole cofają, gdyż przychodzą jako najlepsi z poprzednich szkół (często średnia 5,5 lub wyżej!!) a szkoła marnuje ich potencjał, nie wykorzystuje intelektualnych możliwości! tu religia i plastyka córki 3x bardziej ważna niż informatyka lub jeżyk obcy, szkoda energii dziecka!
~jf 30-04-2015 10:14
Przecież wiadomo ,że sukcesy tych uczniów nie są zasługą tej szkoły. Żenada i dramat. Zamiast lansu w mediach należy się wziąć za uczciwą pracę z normalnym Kowalskim. Powinny być podziękowania dla pani dyrektor jeszcze, że jest taka fajna. Mrożek by tego nie wymyślił
~mieszkaniecjg 30-04-2015 11:05
Mam wrażenie że od momentu objęcia stanowiska dyrektora, szkoła ta nie rozwija się a wręcz cofa w rozwoju. Uczniowie odnoszą sukcesy ale głównie swą ciężką pracą i dodatkowymi zajęciami pozaszkolnymi. Szkoła i nauczyciele powinni wspierać w rozwoju a nie tylko wymagać. Dla mnie obecna durekcja to tylko postacie. Kilka lat temu było znacznie lepiej większy rozwój mentalny ale także obiektowy. Teraz dyrekcja to tylko "żeruje" na tym co pozostawił poprzednik. Szkoda dzieciaków.
~Martak 30-04-2015 11:26
Niestety więcej słyszy się złego o tej szkole niż dobrego. Główna zasługa tych opinii to słaba kadra pedagogiczna, która dużo wymaga, a mało z siebie daje. Co to za nauczyciel którego uczniowie (większość klasy) musi płacić za korepetycje. Przecież do szkoły uczęszczają zdolni uczniowie. Coś jest nie tak. Dyrekcja powinna usunąć ten problem.
~ 30-04-2015 11:40
A jakie sukcesy uczniowie tego zakładu mają na niwie indoktrynacji katolickiej? Może pani Eulalia nie prowadzi jeszcze dostatecznie skutecznej stymulacji w tym zakresie? Warto dokonać reewaluacji stosowanych metod - sukcesy przyjdą same, bez pogłębionych modlitw.
~raz dwa trzy 30-04-2015 11:46
Religia i plastyka ważniejsza niz informatyka? Taa, ale nie tylko w tym gimnazjum:D Szkoda, że w wielu szkołach brakuje dobrej kadry pedagogicznej, ale w szkole, która stawia wysoką poprzeczkę uczniom powinno być więcej belfrów z osobowością i pasją, bo tyko tacy staja się autorytetem dla młodego człowieka. Może karta nauczyciela jest problemem?
~Gość 30-04-2015 11:59
Skoro ta szkoła jest tak zła, dlaczego nie przeniesiecie swoich pociech do "Norwida" lub innej szkoły gimnazjalnej, technikum itp. szkół, tylko narzekacie?
~z innejbajki 30-04-2015 12:11
Konferencja prasowa sobie a prawdziwy artykuł o szkole w komentarzach !!! Trochę szkoda mi tej bardzo zdolnej młodzieży, która szczerze chwali szkołę. Oni wierzą w to co mówią - ale jest to równocześnie klęską ich intelektu, bo uciekła im świadomość, że jednak ta szkoła zabrała im, często niepotrzebnie, czas "wolny", który w tym wieku mają prawo wypełniać długimi spotkaniami w swoim gronie, dyskusjami o życiu, łażeniem do teatru, kina i na różne imprezy, "wypadami" do innych miast (bo z wycieczkami w szkołach to teraz cienizna w porównaniu do tego co było zwyczajne i obowiązkowe w socjaliźmie) --- a wszystko to zapewnia odpowiednie życie emocjonalne, które kształtuje dojrzałość, świadomość samego siebie jako człowieka z otwartym umysłem a nie skrępowanego systemem szkoły ---
~z innejbajki 30-04-2015 12:19
--- przerabiającej wrażliwość młodego człowieka na suche i bezduszne "wskaźniki osiągnięć" . Kilka mocnych osobowości może się obroniło, ale co z resztą BARDZO DOBRYCH uczniów, którzy na dzień dobry w super szkole dowiadują się że mają siedzieć cicho, bo są idiotami - vide chemia. Zabija się na początku dobrą samoocenę zamiast ją kształtować; w szacunku dla osiągnięć, które te dzieciaki już maja idąc do tej szkoły -- zostawia się system nagród za lojalność wobec sytemu Żeroma !!
~ona 30-04-2015 13:03
Zawiśc ludzka nie zna granic, zamiast pogratulowac zdolnej mlodziezy to jak zwykle marudzenie ...............dziwne ze rodzice zdolnych dzieci sa zadowoleni ze szkoly i jej osiagniec a rodzice matołów marudza... za nikogo sie zycia nie przezyje . schowac aspiracje do kieszeni i poslac dziecko do zawodowki:) albo niech sie wezma za nauke:)PPP
~@ 30-04-2015 13:22
@z innej bajki, bardzo dobry komentarz. W przeważającej części nasz system edukacyjny to pójście na łatwiznę, łatwiej poprzez system kar i nagród, wszelkich ograniczeń, zapanować nad żywiołem uczniowskim. Przykładowo na 'zielonych szkołach', które mają słuzyć integracji, nie wolno uczniom opus...ć pokojów, kontaktować się miedzy sobą. Są pod lepszą kontrolą i kadra ma spokój. Niech dyskutują na facebooku.
~do ona 30-04-2015 14:48
ja akurat znam rodziców (nauczyciele, lekarze), którzy zawiedli się na tej szkole. Ich dzieci nie są matołami - zakuwały przez 4 lata osiągając dobre wyniki w nauce. Pada tu pytanie - jakim kosztem? Kosztem wyjścia z rówieśnikami do kina, na pizzę, spędzenia wolnego czasu na rowerze, wycieczce w góry. Na to wszystko brakuje czasu, bo trzeba się uczyć. Pytanie co ty masz do zawodówek (sama skończyłam studia i mam dobrą pracę). Czy według ciebie absolwent zawodówki jest gorszym człowiekiem niż ten np. po Żeromie?
~abc 30-04-2015 15:14
@do ona: Tak
~` 30-04-2015 15:33
Zawodówka dobra rzecz należy zostać hydraulikiem i za przepychanie angielkom ka...lizacji robi się więcej złotóweczek niż prezydent tego obsranego przez muchy zadupia.
~do abc 30-04-2015 15:39
Pana/Pani odpowiedź idealnie opisuje jak źle się dzieje w polskim społeczeństwie i jak nie powinno być. Sądząc po niej można śmiało stwierdzić,że jest Pan/Pani kompletnym/ą ignorantem/ką i człowiekiem cokolwiek to znaczy"mało myślącym". Niestety takich jak Pan/Pani jest coraz więcej.
~jeszczerazja 30-04-2015 15:44
Krew mnie zalewa patrząc na to co się dzieje zarówno w ogłoszeniach na portalach jak i komentarzach np.tu. To nie jest istotne czy był sens powoływania konferencji przez panią Dyrektor czy nie. Ważne jest to, że to ogłoszenie nie spełnia funkcji informacyjnej a reklamującą tą szkołę. Komentarze zaś pokazują tylko nasz, społeczny ciemnogród i zacofanie intelektualne niektórych ludzi, niepotrafiących logicznie sklecić zdania a chcący zmienić świat nic nie robiąc tylko krytykując.Tyle.
~RodzicPedagog 30-04-2015 16:56
Szanowni Państwo, obarczenie winą za niskie noty "Żeromskiego" pod względem relacji uczeń-nauczyciel czy nauczyciel-rodzic dyrektorki placówki jest rzeczą absurdalną, nie sądzicie? Problem w tej szkole stanowi spora część kadry pedagogicznej, epigonów dawnego systemu kształcenia, w którym to biło się po łapach niesfornych uczniów, a pełnienie funkcji nauczyciela i jego metody wychowawcze nie podlegały jakiejkolwiek krytyce. Systemu, który stworzył nauczycieli zmanierowanych i pogrążonych w megalomanii:-/ Z etatami nie do ruszenia, bo gwarantowanymi zapisami w Karcie Nauczyciela, pewnymi do końca dni szkoły lub samych tych właśnie nauczycieli. I tę część kadry najzwyczajniej w świecie trzeba wymienić, przewietrzyć pokój nauczycielski, dać szansę ludziom, których młodzież polubi i pójdzie -
~RodzicPedagog 30-04-2015 17:05
- za nimi z chęcią i z uśmiechem. Ale to nie jest takie proste. Co ma zrobić dyrektorka? Zwolnić panów i panie??? Przecież to zaraz sąd będzie, ZNP, a i koledzy i koleżanki się poobrażają:-))) Słowem, sytuacja tam się nie zmieni bez radykalnych rozwiązań, a te są raczej niemożliwe. Btw. Niech szkoła zrobi jakąś ankietę wewnętrzną, kogo uczniowie cenią i lubią. Wyłonić jakichś liderów i oddać im kwestię budowy wizerunku. Życzę odwagi w działaniu zarządzającym szkołą.
~żeromm 30-04-2015 18:32
Wiele powodów do dumy ??? Ciekawe z której strony !?
~rodzicielka 30-04-2015 19:34
Nadbzyczona, wstrętna buda. Nie daj Boże tam trafić.
~gh 30-04-2015 20:48
Straszna szkoła tam tylko się liczą uczniowie z rodzin gdzie rodzice maja dużo kasy i podlizują się nauczyciela a są takie osoby nawet w klasach dwa i trzy
~jan 30-04-2015 21:26
Już nie bardzo wiadomo co zrobić, aby rozreklamować szkołę, którą większość omija wielkim łukiem. Na pewno pokazywanie tej kobiety zwanej Dyrektorem nie sprzyja popularyzacji tej szkoły. Ja wytrzymałem tam tylko okres gimnazjum mojego dziecka, a i to za długo. Dziwi mnie nagłe zaangażowanie dyrekcji w sprawy uczniów. Jakoś do tej pory trudno ją było zastać w szkole, a jak była to i tak nie miała czasu dla "malućkich". Pamiętam nawet zakończenie roku szkolnego na którym była najwyżej kilka minut, a potem miała wszystkich- dzieci, nas rodziców, a nawet "śmiesznych gości z miasta" w głębokim poważaniu...
~uh 30-04-2015 21:27
Elitarna szkoła dzieci wepchanych na siłę aby spełnić ambicje rodziców
~Uczeń żeroma 30-04-2015 21:34
Pani Euralia to bardzo silna kobieta ktora jest przemiłą osobą i pomaga kazdemu uczniowi jezeli tylko się do niej zgłosi :) jestem dumna z tej szkoły i skoro Norwid potrafi tylko podsycać na fb komentarzami obrażającymi uczniów i kadre z tej szkoły to gratuluje! Tak nam nie dorównacie :)
~jan 30-04-2015 21:51
Cóż za koszmarny wpis powyżej, mam wrażenie, że to lojalni pracownicy szkoły zostali uruchomieni do pisania takich bzdur.
~ja 30-04-2015 22:25
m łode cycki fajna rzecz....
~ 30-04-2015 22:49
Oczywistym jest, że szkołę oczernia tu przede wszystkim jej konkurencja (duża, jak powszechnie wiadomo, a przy tym bardzo pozostawiona w tyle w naukowym peletonie). Nie jątrzcie, kumoszki i kumotrowie ;-) O tym, że "Żerom" najlepszy każdy wkrótce się dowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Pi 30-04-2015 23:28
Eulalia ... nie potrafi nawet sklecić poprawnego planu lekcji. Osiągnięcia uczniów nie są osiągnięciami szkoły - te osiągniecia to głównie Ich praca poza szkołą.
~gigu 1-05-2015 8:16
armagedon
~ab+ 1-05-2015 8:43
Jedno jest pewne ta szkoła już się nie podniesie z tego upadku. Jednak miałem rację aby nie posyłać młodzieńca do tej szkoły ale doradzcy byli ważniejsi .
~XYZ 1-05-2015 12:22
I dobrze zrobiłam przenosząc moją pociech do II LO. Po dwóch latach nauki w gimnazjum nie dawała rady, szkoła pomaga uczniom podobno, tak? Ciekawe w czym, skoro córka wracała ze szkoły tak zmarnowana, że nie miała siły iść na basen, który był jej pasją od wielu lat. Po tym jak ją przeniosłam kontynuuje sportowo pływanie i jest w stanie godzić je ze szkołą. W II LO nie dość, że czuje się lepiej to jeszcze ma czas, chęci i perspektywy na dobrze zdaną maturę, a dyrekcja i kadra nauczycielska jest wyszkolona i wyrozumiałą (oczywiście wyjątki się zdarzają, ale w I LO wyjątkiem był jeden normalny nauczyciel na 10 nie na odwrót). Także gorąco pozdrawiam "NAJLEPSZĄ SZKOŁĘ W JELENIEJ GÓRZE" :-))
~absolwentka 1-05-2015 12:26
Ja Wam powiem jedno, w Jeleniej wybiera się idąc do liceum "mniejsze zło". Nie ma u nas ani jednej szkoły na poziomie, w rankingu ogólnopolskim ani Żerom, ani Norwid, ani Chemik nie błyszczą. Ale skoro już trzeba wybierać polecam Norwida, tam przynajmniej nauczyciele mają ludzkie podejście do dzieciaków, a maturę zdaje się przyjemniej i lepiej. Pozdrawiam, absolwentka Norwida :D
~uczeń 1-05-2015 12:30
Z historii dostałam 1 bo nie byłam na lekcji z powodu udziału w konkursie. Nauczyciel nie przyjmuje do wiadomości że ocena jest niesprawiedliwa.
~Uczeń 1-05-2015 14:45
Kiepska szkoła to mało powiedziane, a Pani Dyrektor i inni nauczyciele wspiera tylko te osoby, gdzie rodzice mają dojścia lub ktoś jest sierotą nie ma co, takie rzeczy to tylko w porąbanym Żeromie.
~ 1-05-2015 16:57
A ja chciałabym podziękować Kadrze Pedagogicznej i Pani Dyrektor - Oby tak dalej - dzięki Wam Kochani - mam w tygodniu 25 godzin korepetycji, Dziękuję... Pracując w szkole zarabiam na waciki, na korkach odbijam sobie! Kochana Pani Eulalio i Kadro TAK TRZYMAĆ! BRAWO! POZDRAWIAM CIEPLUTKO!!! NIC, A NIC SIĘ NIE ZMIENAJCIE!!!!
~były Norwidziak 1-05-2015 17:30
Żerom jest najlepszy!!!! Uczeń słabszy powinien równać do lepszego, a nie być najlepszym wśród najsłabszych w II LO i chełpić się swoją doskonałością. Pozdrawiam polonistę z II LO, który zamiast sprawdzać klasówki jeździ na rowerze.
~jo 1-05-2015 19:00
Jestem absolwentką "Żeroma"-30 lat temu było dokładnie tak samo...Super dzieciaki i nauczyciele nie uczący tylko wymagający.Dzisiaj jako pedagog negatywnie oceniam ich pracę.
~Jestem z Żeromem 1-05-2015 19:47
Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie, że bierzemy udział w kampanii wyborczej . Nie zapominajmy, niebawem rekrutacja do szkół, dzieci mniej, więc w ruch poszły narzędzia, które znamy od naszych polityków fu... W każdej szkole znajdziemy lepszych i gorszych nauczycieli , Żerom ma swój klimat i wielu bardzo dobrych nauczycieli. Swoje dziecko poślę właśnie do tej szkoły.
~;_; 2-05-2015 16:10
Łatwo się ocenia tę placówkę nie chodząc do niej. Ciężko mieć opinię bazując na plotkach i komentarzach osób, które nigdy nie chodziły do tej szkoły. Jako uczennica tej szkoły, mogę powiedzieć, że nie cała kadra pedagogiczna jest zła, tylko poszczególni nauczyciele, których nazwisk nie wymienię. Są nauczyciele, którym zależy abyśmy rozumieli dany temat, a później mogą egzekwować naszą wiedzę. A co do osób które przyszły do Żeroma z dobrymi ocenami, przyszły się rozwijąć a nie spoczywać na laurach. Więc nie rozumiem opinii, że Żerom cofa uczniów w rozwoju czy że jest słaba kadra nauczycieli. Otwarcie uważam że problem jednak leży w Dyrekcji, że jest osobna dyrekcja w gimnazjum, a inna w liceum. Nikt nie każe chodzić do tej szkoły, nie jest to szkoła z regionem, idziemy tam z własnej woli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group