Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9373
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Żerom" ma wiele powodów do dumy

Czwartek, 30 kwietnia 2015, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2015, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Żerom" ma wiele powodów do dumy
Fot. Przemo
Szkolne osobowości były tematem wczorajszej (29.04) konferencji prasowej, zorganizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor Eulalia Kłodawska–Szwajcer zaprezentowała swoich podopiecznych, którzy potrafią godzić naukę z pasją.

- Zaprosiłam przedstawicieli mediów po to, aby pokazać naszych uczniów. Ich pasje i zainteresowania niezupełnie spójne z zajęciami szkolnymi. Utarło się tak myśleć o tym, że naciskamy wyłącznie na wyniki edukacyjne – rzeczywiście, zależy nam bardzo na nich i będziemy wciąż dążyć, aby były coraz lepsze. Natomiast oprócz tego zachęcamy naszych uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, dzięki czemu osiągają sukcesy i mogą realizować swoje marzenia – powiedziała na wstępie dyrektor ZSO nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Konsekwencja w działaniu, umiejętność organizacji czasu i chęć rozwijania pasji wpływają na sukcesy w nauce i realizowaniu własnych celów. Szkoła może w tym tylko pomóc.

- Szkoła bardzo mi pomogła w rozwijaniu pasji artystycznych. Gram na skrzypcach – to jest moja pasja, realizuję ją na fundamencie Szkoły Muzycznej, ale uczęszczanie do „Żeroma” bardzo ułatwiło mi dojście do tego momentu. Nauczyłam się wypełniać wiele obowiązków naraz i to jest najważniejsza lekcja jaką dostałam w tej szkole – powiedziała tegoroczna absolwentka ZSO nr 1 Sulamita Ślubowska.

Słowa podziękowania od pani dyrektor otrzymał m.in. uczeń, który jest autorem filmu o szkole.

- Moją pasją jest modelarstwo oraz budowa dronów i filmowanie. Trochę nietypowa pasja, ale nawet dla mnie coś się znalazło w tej szkole – powiedział Konrad Zaprucki. - Szkoła organizuje całkiem fajny program z Politechniką Wrocławską. Jeździmy, budujemy roboty, uczymy się podstaw elektroniki i programujemy – dodał uczeń klasy pierwszej, który ma za sobą m.in. warsztaty z Krzysztofem Zanussim.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się m.in. niedawna zwyciężczyni konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” Maja Wrotniewska, Urszula Izydorczyk (laureatka olimpiady wiedzy ekonomicznej), Magdalena Grodzińska (ma za sobą wystawę swoich prac w Muzeum Karkonoskim, jest finalistką z wyróżnieniem olimpiady artystycznej), Arkadiusz Siwko (pasjonuje się średniowieczem), Monika Sawicka, Krzysztof Borysewicz (finalista olimpiady wiedzy teologicznej) czy laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego Anna Kołodziejczyk, która dzięki sukcesowi jest zwolniona z tego przedmiotu na maturze. - Kosztowało mnie to dużo codziennej pracy, ale potrzebna jest też odrobina szczęścia. Etap centralny odbywał się w Konstancinie, gdzie wzięło udział 216 osób, w tym 180 z Polski. Mieliśmy do napisania wypracowanie 5-godzinne, potem był etap ustny. Wybrałam jako jedna z niewielu specjalizację teatrologiczną – powiedziała jedna z sześciu laureatek pierwszego miejsca konkursu z języka polskiego.

W szkole funkcjonuje również grupa filmowa, którą tworzą uczniowie klasy drugiej. - Żerom jest wymagającą szkołą, ale jeśli ktoś ma pasję to na pewno można to pogodzić. Musieliśmy kiedyś zrezygnować z paru lekcji, żeby nakręcić film i nie było problemu ze zwolnieniem – stwierdziła Marta Kanecka, która tworzy grupę wraz z Michałem Lejczakiem.

W konferencji wzięli też udział biegacze przełajowi, reprezentujący Polskę na Szkolnych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Turcji. W sprawie młodych sportowców zaplanowana jest w najbliższym czasie osobna konferencja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group