Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5081
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żegnają "Żeroma"

Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 kwietnia 2006, 9:48
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Żegnają "Żeroma"
Fot. http://www.zerom.4me.pl
Świadectwa ukończenia liceum otrzymają w piątek trzecioklasiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Będzie to dla nich pożegnanie z lekcjami, ale nie z nauką. Podobnie będzie w innych szkołach licealnych. 4 maja wszystkich czeka matura.

Jak powiedział Paweł Domagała, dyrektor szkoły, na wyniki egzaminu dojrzałości trzeba będzie dość długo czekać. Dyplomy maturalne zostaną rozdane szczęśliwcom, którzy egzamin zdadzą, już po zakończeniu roku szkolnego.

Dlatego wcześniej wręczane są świadectwa ukończenia liceum. – Chcemy, aby cała społeczność szkolna pożegnała abiturientów i trzymała kciuki za maturzystów – usłyszeliśmy.

Tegoroczni maturzyści to drugi rocznik, który zdaje maturę w nowej formule. Kolejną nowością ma być prezentacja wybranego tematu na egzaminie z języka polskiego.

Matury trwały będą niemal przez cały miesiąc. 4 maja wszyscy napiszą test z języka polskiego, a dzień później – przewidziano egzaminy z angielskiego. Egzaminy z matematyki odbędą się w czwartek, 11 maja.

To, co stresuje maturzystów, cieszy ich młodszych kolegów. W związku z długim weekendem i egzaminami dojrzałości będą mieli dziewięć dni wolnego.
Do matury przygotowują się także nauczyciele, dla których bynajmniej nie będzie to czas odpoczynku, choć egzaminy sprawdzane będą przez niezależne komisje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group