Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2424
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Żegnaj szkoło – wakacje!

Sobota, 23 czerwca 2018, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 24 czerwca 2018, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Wojcieszów: Żegnaj szkoło – wakacje!
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018 w placówkach oświatowych Jeleniej Góry i regionu. Ze Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie na wakacje udało się 270 uczniów, z tego jeden oddział gimnazjalny swoje zakończenie miał dzień wcześniej, zwieńczone odtańczeniem poloneza.

Przez 10 miesięcy szkoła tętniła życiem, teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Uczniowie z większym, bądź mniejszym zaangażowaniem - pogłębiali swoją wiedzę z pomocą nauczycieli i pracowników szkoły, a dodatkowo rozwijali swoje pasje, zainteresowania. Podtrzymywali również przyjaźnie i koleżeńskie relacje, a w piątek (22.06) mogli na luzie oczekiwać najważniejszego tego dnia komunikatu wygłoszonego przez dyrektorkę: "rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony". Radość była niemała, bo wakacje to jeden z najprzyjemniejszych momentów etapu edukacji.

W Szkole Podstawowej w Wojcieszowie w czwartek (21.06) pożegnano gimnazjalistów, którzy na zakończenie tańczyli poloneza. Był to moment radosny, ale i wzruszający, bowiem uczniowie żegnali się ze szkołą i nauczycielami.

- Nie lubię szkoły bez uczniów, dlatego to będą dwa smutne miesiące w szkole - wyznała Agata Firlej, dyrektorka podstawówki w Wojcieszowie. - To bardzo fajna szkoła, bardzo fajne dzieci, bardzo dobra współpraca z rodzicami. Mamy zżyte grono, to taka rodzinna szkoła - dodała kierująca placówką, która zapowiada, że przyszły rok pod względem naboru będzie jeszcze lepszy - zostaną otworzone dwa oddziały klas pierwszych (po 17-18 osób na klasę).
- Rada Rodziców ma bardzo dobry kontakt z dyrekcją i nauczycielami. Współpracujemy na bieżąco i wszystkie sprawy są załatwiane szybko i pozytywnie - podkreślił Łukasz Horodyski, przewodniczący Rady Rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group