• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 9:44
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 4994
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Żegnaj szkoło – wakacje!

Wiadomości: Wojcieszów
Sobota, 23 czerwca 2018, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 24 czerwca 2018, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018 w placówkach oświatowych Jeleniej Góry i regionu. Ze Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie na wakacje udało się 270 uczniów, z tego jeden oddział gimnazjalny swoje zakończenie miał dzień wcześniej, zwieńczone odtańczeniem poloneza.

Przez 10 miesięcy szkoła tętniła życiem, teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Uczniowie z większym, bądź mniejszym zaangażowaniem - pogłębiali swoją wiedzę z pomocą nauczycieli i pracowników szkoły, a dodatkowo rozwijali swoje pasje, zainteresowania. Podtrzymywali również przyjaźnie i koleżeńskie relacje, a w piątek (22.06) mogli na luzie oczekiwać najważniejszego tego dnia komunikatu wygłoszonego przez dyrektorkę: "rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony". Radość była niemała, bo wakacje to jeden z najprzyjemniejszych momentów etapu edukacji.

W Szkole Podstawowej w Wojcieszowie w czwartek (21.06) pożegnano gimnazjalistów, którzy na zakończenie tańczyli poloneza. Był to moment radosny, ale i wzruszający, bowiem uczniowie żegnali się ze szkołą i nauczycielami.

- Nie lubię szkoły bez uczniów, dlatego to będą dwa smutne miesiące w szkole - wyznała Agata Firlej, dyrektorka podstawówki w Wojcieszowie. - To bardzo fajna szkoła, bardzo fajne dzieci, bardzo dobra współpraca z rodzicami. Mamy zżyte grono, to taka rodzinna szkoła - dodała kierująca placówką, która zapowiada, że przyszły rok pod względem naboru będzie jeszcze lepszy - zostaną otworzone dwa oddziały klas pierwszych (po 17-18 osób na klasę).
- Rada Rodziców ma bardzo dobry kontakt z dyrekcją i nauczycielami. Współpracujemy na bieżąco i wszystkie sprawy są załatwiane szybko i pozytywnie - podkreślił Łukasz Horodyski, przewodniczący Rady Rodziców.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~uff 23-06-2018 16:12
Nareszcie zgredziki 2 m-ce nie będą dzieciarów wozić do budy, co przełoży się na brak korków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
1150
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
2%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 18.02.2019 r.  
Miej świadomość
Australopitek – Chodząca "Małpa" – Prehistoria – Odc.2 – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Konwent samorządowców w Lubinie  
Aktualności
Wybrali wykonawcę dla inwestycji na Krakowskiej  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group