Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4633
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdobyły srebro

Wtorek, 22 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Jelenia Góra: Zdobyły srebro
Fot. Jelonka.com
Szczypiornistki Miejskiego Klubu Sportowego Piłki Ręcznej Jelenia Góra wróciły w turnieju w Olomuncu (Czechy), w którym prócz jeleniogórzanek zagrały: McDonald Neustadt (Austria), GZKS Sośnica Gliwice, Sport Slovak Veseli n/Moravą (Czechy). HSK Start Trencin (Słowacja) i gospodynie TMK Zora Olomunec (Czechy). Nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce. Zespoły podzielono na dwie grupy.

Jeleniogórzanki w pierwszy meczu pokonały zdecydowanie Austriaczki 32:22 i przegrały z gospodyniami 20:30. W półfinale wygrały z GZKS Sośnicą Gliwice, które zajęły pierwsze miejsce w grupie 22:20. Niestety w finale ponownie uległy dobrze dysponowanym gospodyniom 22:29.

Trener Zdzisław Wąs był zadowolony z postawy jego zawodniczek. Cieszy go coraz lepsza forma zgrywających się zawodniczek, które jak wiadomo, pochodzą z trzech drużyn: resztek dawnej Vitaral Jelfa (seniorki), Biofactora i juniorek starszych Vitaral Jelfa.
Dzisiaj 25 juniorek MKS PR pod wodzą Dariusza Jarosza i Mirosława Urama pojechało na cztery mecze ze Slavią w Pradze. Pozostały w Jeleniej Górze: Marzena Buchcic, Joanna Bogusławska, Karolina Kasprzak, Anna Bąkowska (leczy kontuzję kolana) i Anna Dyba (skręciła nogę w kostce).

Trener Zdzisław Wąs powiedział, że młodym zawodniczkom niezbędne jest jak najwięcej ogrania przed ciężkimi meczami w ekstraklasie.
Ostatnim sprawdzianem formy jeleniogórzanek będzie udział w turniej w Lubinie, który odbędzie się 27/29 sierpnia br., bo już 2 września br. rozegrają w hali przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze pierwszy mecz tego sezonu ekstraklasy ze Zgodą Ruda Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group