Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdali maturę dzięki zajęciom sfinansowanym przez miasto

Piątek, 19 września 2014, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Angela
Az 80 procent maturzystów, którzy zgłosili się na kurs przygotowujący do egzaminu poprawkowego z matematyki zorganizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze, a sfinansowany przez Miasto, zdało poprawkę. Na ostatniej sesji pochwalił się tym prezydent Marcin Zawiła.

- Bardzo się cieszę, że jeleniogórska oświata przy mojej akceptacji i zachęcie podjęła decyzję aby w okresie wakacji zorganizować nieodpłatne, dodatkowe zajęcia z matematyki dla osób, które nie zdały matury. Decyzja o dofinansowaniu tych zajęć okazała się trafna i cieszę się, że mogliśmy pomóc tym młodym ludziom – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

To był pierwszy pilotażowy kurs, w którym udział wzięło 30 osób ze wszystkich szkół jeleniogórskich oraz spoza Jeleniej Góry. Materiał obejmował trzy lata nauki w liceum. Zajęcia odbywały się przez wakacje – do 14 sierpnia w godz. 9.00 – 12.00. W tym roku maturę z matematyki na poziomie podstawowym na Dolnym Śląsku zdało tylko 70,7 procent uczniów. W Jeleniej Górze wymagane minimum punktowe zdobyło 71,4 procent maturzystów, ale już w powiecie jeleniogórskim jedynie 45 procent. W Jeleniej Górze matury z matematyki w pierwszym terminie nie zdało aż 172 uczniów, poprawkę zaliczyły 103 osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group