Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6592
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbudują park wodny w fabryce?

Piątek, 22 lutego 2008, 8:03
Aktualizacja: 16:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zbudują park wodny w fabryce?
Fot. Kazimierz Piotrowski
Do kolejnych miejsc ewentualnej lokalizacji jeleniogórskiego aquaparku dołącza teren zakładu PM Poland w Cieplicach. Obiekt może powstać w dwa lata i kosztować 15 milionów euro. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycję uda się zrealizować.

Park wodny z zespołem rehabilitacyjnym i zapleczem hotelowym „powstaje” w Jeleniej Górze od przeszło 10 lat. Wtedy ogłoszono pierwszy konkurs na projekt przedsięwzięcia. Niestety, inwestycja nie wychodzi poza sferę rozmów oraz projektów architektonicznych.

Lokalizacja na ten obiekt już jest, bo stosowną decyzję podjęli radni poprzedniej kadencji: to teren rolniczy przy ulicy Dolnośląskiej w Cieplicach. Ale nic jeszcze nie przesądzono, bo wciąż pojawiają się nowe pomysły.

Ostatnio wskazano jako miejsce powstania parku wodnych rozrywek część fabryki maszyn papierniczych, czyli zakładu PM Poland. Aquapark miałby zostać wybudowany na pograniczu z Parkiem Norweskim. A dawnym „Beloicie” na potrzeby aquaparku zostałaby wykorzystana jedna z hal fabrycznych.
Zainteresowana budową jest firma z Karsruhe (Niemcy), z którą samorządowcy utrzymują kontakty od kilku lat.

Konkretów co do realizacji pomysłu brak: nie wiadomo, kiedy aquapark miałby powstać. Niemcy przekonują jednak, że czas budowy od chwili zamknięcia procedur to dwa lata, a koszt – do 15 milionów euro.

Najbardziej realnym zamierzeniem jest inwestycja Uzdrowiska Cieplice. Zespół basenów termalnych wraz z kompleksem rehabilitacyjnym ma powstać w ciągu trzech lat, a budowa rozpocznie się w tym roku w niedokończonym obiekcie basenu uzdrowiskowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group