Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6862
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobótka: Zbigniew Ładziński o rzemiośle na spotkaniu w Sobótce

Piątek, 21 marca 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:21
Autor: Przemo
Sobótka: Zbigniew Ładziński o rzemiośle na spotkaniu w Sobótce
Fot. użyczone
W Sobótce koło Wrocławia odbyła się konferencja nt. ,,Mikro przedsiębiorczości na terenach pozaaglomeracyjnych” z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Rzemieślników na konferencji reprezentował Zbigniew Ładziński.

Konferencja została zorganizowana przez posłankę Halinę Szymiec - Raczyńską, Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, WSSE Wałbrzych, DCHRS Wrocław, LGD Ślężanie oraz PSL w Sobótce.

W spotkaniu wzięło udział ponad 500 osób z różnych środowisk gospodarczych, społecznych i politycznych. Reprezentantem rzemieślników był Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, który podkreślił znaczącą rolę rzemiosła w szkolnictwie zawodowym, jak i w pomocy w przekwalifikowywaniu zawodowym osób mających trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Podał przykłady nowych kierunków kształcenia młodzieży, dobrych praktyk współpracy i wymiany międzynarodowej prowadzonej przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą. Podkreślał potrzebę pomocy państwa w kształcenia młodych rzemieślników przez system dualny tj. praktyka w zakładzie pracy i nauka teorii w szkole.

Na zakończenie swojego wystąpienia Zbigniew Ładziński wręczył podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilonie Antoniszyn ­Klik, wicewojewodzie dolnośląskiej dr Ewie Mańkowskiej i Grzegorzowi
Dzikowi, przewodniczącemu Zachodniej Izby Gospodarczej Złote Medale Medal im. Jana Kilińskiego. To wyróżnienie dla osób działających na rzecz rozwoju rzemiosła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group