Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1976
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbigniew Ładziński o rzemiośle na spotkaniu w Sobótce

Wiadomości: Sobótka
Piątek, 21 marca 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:21
Autor: Przemo
Fot. użyczone
W Sobótce koło Wrocławia odbyła się konferencja nt. ,,Mikro przedsiębiorczości na terenach pozaaglomeracyjnych” z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Rzemieślników na konferencji reprezentował Zbigniew Ładziński.

Konferencja została zorganizowana przez posłankę Halinę Szymiec - Raczyńską, Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, WSSE Wałbrzych, DCHRS Wrocław, LGD Ślężanie oraz PSL w Sobótce.

W spotkaniu wzięło udział ponad 500 osób z różnych środowisk gospodarczych, społecznych i politycznych. Reprezentantem rzemieślników był Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, który podkreślił znaczącą rolę rzemiosła w szkolnictwie zawodowym, jak i w pomocy w przekwalifikowywaniu zawodowym osób mających trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Podał przykłady nowych kierunków kształcenia młodzieży, dobrych praktyk współpracy i wymiany międzynarodowej prowadzonej przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą. Podkreślał potrzebę pomocy państwa w kształcenia młodych rzemieślników przez system dualny tj. praktyka w zakładzie pracy i nauka teorii w szkole.

Na zakończenie swojego wystąpienia Zbigniew Ładziński wręczył podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilonie Antoniszyn ­Klik, wicewojewodzie dolnośląskiej dr Ewie Mańkowskiej i Grzegorzowi
Dzikowi, przewodniczącemu Zachodniej Izby Gospodarczej Złote Medale Medal im. Jana Kilińskiego. To wyróżnienie dla osób działających na rzecz rozwoju rzemiosła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Prosba 21-03-2014 14:11
Panie rzeięslniku ,błagam ,zaopiekuj się pan swoim idolem i odńów zdewastowany pomnik.
~do14.11 21-03-2014 21:01
czy masz na mysli rozkradziöny pömnik w Jel.GÖrze- Kilinsiegö ??????
~no tak 22-03-2014 0:00
Tylko kogo tu obchodzą jakieś pseudokonferencje w największej wiosce Dolnego Śląska lub jej okolicach?
~ 22-03-2014 0:43
Co by nie powiedzieć ten Pan zasługuje na szacunek społeczeństwa jeleniogórskiego a TEN OD PROŚBY NIECH PROSI BOZIĘ O ROZUM I TYLE !!!!!
~ 22-03-2014 12:59
DOLNOŚLĄZAK. Jeleniogórski radny /póki co - "radny SLD" ???/ chyba odnajduje swoje miejsce w przestrzeni publicznej. Panie Zbyszku! SD w Polsce istnieje. Od zawsze był Pan związany z rzemiosłem i jeleniogórską przedsiębiorczością. Pora wrócić do korzeni, gdyż - wg mnie - dzięki Panu,ugrupowanie Piskorskiego, w J.G. może ponownie zaistnieć. Nadarza się też okazja aby zadbać o elektorat po samobójcach z dolnośląskiego PSL. Kontakt z ich szefem-wicepremierem to ułatwia. Życząc sukcesów na nowej drodze życia /politycznego/, serdecznie pozdrawiam Pana i Agnieszkę - nie tylko w swoim imieniu.
~ 22-03-2014 13:07
Cd. z 12:59. P.s. Erazm & Pankracy to święci, którzy - od wieków -z nadania kościoła Rz.K., patronują piastowskiej Jeleniej Górze. Proszę o tym pamiętać! DOLNOŚLĄZAK
~xxx 23-03-2014 9:15
Wielkie uznanie dla P. Zbyszka - właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group