Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9779
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbierali pieniądze dla zdolnej młodzieży na XVII Balu Charytatywnym im. Jerzego Szmajdzińskiego

Sobota, 2 lutego 2013, 10:59
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2013, 16:18
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zbierali pieniądze dla zdolnej młodzieży na XVII Balu Charytatywnym im. Jerzego Szmajdzińskiego
Fot. Tomasz Raczyński
Niemal dwieście osób bawiło się wczoraj (01.02) w hotelu Mercure w Jeleniej Górze na XVII Balu Charytatywnym zorganizowanym przez Fundację im. Jerzego oraz posłankę Małgorzatę Sekułę – Szmajdzińską. Głównym celem balu była zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z powiatu jeleniogórskiego. W minionym roku od sponsorów, z aukcji czy loterii fantowych, udało się zebrać pieniądze na stypendia dla 38 osób.

Podobnie, jak w minionym roku gospodarzem wieczoru była żona tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego, Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska.

- Pomysł zorganizowania takiego balu był prosty – mówiła Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska - chodziło o to, by zrobić coś dobrego i pożytecznego dla innych wykorzystując zapał przyjaciół i znajomych. Początkowo nikt nie spodziewał się, że będzie to miało tak głęboko społeczną inicjatywę. Kiedy w minionym roku spotkałam się z tymi młodymi ludźmi, którzy odbierali stypendia z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego, widziałam ich wzruszenie. Dla wielu był to pierwszy wyjazd do Warszawy. W minionym roku udało nam się uzbierać pieniądze na stypendia dla 38 osób, mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, lub jeszcze lepiej – dodała Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska.

Gościem specjalnym był Ryszard Kalisz, nie zabrakło też Grzegorza Napieralskiego oraz innych osób związanych ze środowiskiem lewicy, ale nie tylko. Na balu bawili się bowiem również lokalni i ogólnopolscy działacze społeczni, przedsiębiorcy i przedstawiciele różnych środowisk politycznych.

Jak każdego roku zabawę na parkiecie uzupełniały liczne konkursy, aukcje, licytacje, loterie i zabawy.

- To bardzo ważne, że przy okazji świetnej zabawy można zrobić coś dla uczniów szkół z powiatu, bo oni są przyszłością naszego regionu – podkreślał Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (82)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group