Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4595
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zawody w ujeżdżaniu koni w Rybnicy

Poniedziałek, 15 maja 2017, 7:09
Aktualizacja: Wtorek, 16 maja 2017, 7:40
Autor: Joanna
Region: Zawody w ujeżdżaniu koni w Rybnicy
Fot. Joanna
Ponad 70 koni i jeźdźców wzięło udział w Ogólnopolskich i Regionalnych Zawodach w Ujeżdżaniu, które zorganizowano po raz kolejny w Rybnicy. Odbyły się konkursy począwszy od klasy L, a kończąc na Grand Prix.

W miniony weekend (od 12 do 14 maja) odbyły się w Rybnicy Ogólnopolskie i Regionalne Zawody w Ujeżdżaniu Koni. Obecnie w województwie dolnośląskim są dwa ośrodki, które organizują te zawody: w Rybnicy i w Strzegomiu, zatem zainteresowanie było duże, a zmienna majowa pogoda nie zniechęciła widzów. Można było podziwiać piękne konie oraz utalentowanych jeźdźców, którzy przyjechali do Rybnicy z różnych regionów kraju, było także dwóch uczestników z Niemiec.

W konkursach, począwszy od klasy L a kończąc na Grand Prix, wzięło udział ponad 70 koni i jeźdźców. Była m.in. Katarzyna Popiołek, zawodniczka Klubu Lewada, od 2011 roku trenerka naszych juniorów, czy młoda zawodniczka Jagoda Dąbrowska, członek Kadry Narodowej.

Zawody zostały zorganizowane przez Karkonoski Klub Jeździecki oraz Stajnię Rybnica. W niedzielę odbywały się konkursy do muzyki, polegające na ułożonym programie z określonego zestawu ruchów i figur – ruchy konia zgrane z podkładem muzycznym. Po konkursach miały miejsce dekoracje zwycięzców.

Poniżej wyniki niedzielnych konkursów, miejsc pierwszych:
L- 3 Mateusz Polan, koń Dominator,
P-4 Maja Gugała, Safira,
D-3 (ZO-A) Maciej Wiórek, Heliopolis,
D-3 (ZR-A) Natalia Pawłowicz – Zabagło, Azalia,
N-6 (ZO-A) Liwia Misztal, Tejsi,
N-6 (ZR-A) Agata Zimna, Gawrosz,
C-4 (ZR-A) Jagoda Dąbrowska, Attack with me,
C- 4 (ZR-A) Maria Szmidt, Don Caspal,
CC- 6 Katarzyna Konarska, Largo,
CC-7 Wiktoria Siergiej, Rubicon ,
CS-5 Katarzyna Popiołek, Adrenalin.

Według organizatorów zawodów, które odbyły się w Rybnicy, tego typu imprezy zwiększyły zainteresowanie jeździectwem w naszym regionie, nie tylko na poziomie zawodowym, ale przede wszystkim w celach rekreacyjnych. Jest duże zainteresowanie i coraz więcej osób starszych jak i młodzieży trenuje jeździectwo, powstaje też coraz więcej ośrodków z takim przeznaczeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group