Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4778
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zatrzymani za jazdę na zakazie i podwójnym gazie

Środa, 2 lutego 2022, 14:35
Aktualizacja: 14:37
Autor: 112
Powiat: Zatrzymani za jazdę na zakazie i podwójnym gazie
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci we wtorek (1.02) wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących, w tym jeden kierował wbrew zakazowi sądowemu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1 do blisko 3 promili.

1 lutego około godziny 18.00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 55-letnieg mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew 3-letniemu zakazowi sądowemu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil. Teraz mężczyźnie za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W Szklarskiej Porębie na ul. 1 Maja funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 29-letnią kierującą pojazdem osobowym, która również była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 2 promile.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w Podgórzynie, kiedy spowodował kolizję drogową. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile.

Ponadto zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Zielonej do kontroli drogowej 44-letniego nietrzeźwego kierującego pojazdem Audi, który dodatkowo posiadał narkotyki.

1 lutego około godziny 17.40 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował wbrew 3-letniemu zakazowi oraz wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Dodatkowo był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozić może kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group