Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8577
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymane wspomnienia, czyli kapsuła czasu SP 2

Wtorek, 17 maja 2016, 9:06
Aktualizacja: 14:45
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Zatrzymane wspomnienia, czyli kapsuła czasu SP 2
Fot. Joanna Bialuk, Wiktoria Figiel
Wczoraj (16.05) społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze dokonała czynu historycznego, mianowicie zatrzymała wspomnienia o sobie i o szkole.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione - zawsze pozostają w pamięci. Mimo, że czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku. Nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je wszystkie ponownie - tymi słowami powitał Samorząd Uczniowski zgromadzonych uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły na uroczystym apelu, podczas którego przedstawiciele każdej z klas umieścili w kapsule czasu pamiątki, listy, zdjęcia i różne inne rzeczy dla potomnych.

70 lat istnienia szkoły to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia, relacje. To również, a może przede wszystkim wspomnienia, uczucia, refleksje. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości są cząstką historii szkoły i odwrotnie – szkoła ta również stanowi część wszystkich jej uczniów, pracowników, absolwentów i przyjaciół.

Stąd zrodził się pomysł uczczenia jej 70. urodzin zakopaniem kapsuły z pamiątkami i wielką księgą, do której wpisywali się uczniowie i nauczyciele. Po prezentacji kapsuły i uroczystym zapakowaniu wszystkich pamiątek, uczniowie oddelegowani z klas pod opieką nauczycieli umieścili ją w przygotowanym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group