Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6122
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zatrzymali kolejnego nieuczciwego policjanta

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:53
Aktualizacja: Środa, 11 sierpnia 2010, 21:22
Autor: KMP
Jeleniogórscy kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn (29 i 33 lata) w związku z włamaniami i usiłowaniami włamań. Młodszy przestępca okazał się funkcjonariuszem policji.

Troje przestępców, w tym zawieszona w czynnościach policjantka, wpadło w minionym tygodniu. Jak ustalili policjanci, 33 – latek brał udział w czterech przestępstwach, których grupa dopuściła się w czerwcu, tj. w usiłowaniu kradzieży z włamaniem do placówki bankowej w Starej Kamienicy i Piechowicach oraz w kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w Karpaczu i Jeleniej Górze.

Ich łupem padały przede wszystkim pieniądze oraz alkohol i papierosy. Drugi z zatrzymanych, 29 - letni mężczyzna, podejrzany jest o współudział w usiłowaniu kradzieży z włamaniem do placówki bankowej w Starej Kamienicy w nocy z 28 na 29 czerwca. Ten podejrzany okazał się funkcjonariuszem policji garnizonu jeleniogórskiego.

Po przedstawieniu wobec niego zarzutów, decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych. Jeśli zarzuty się potwierdzą, wdrożonona zostanie wobec niego procedura zwolnienia ze służby.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group