Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13216
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zatrzymać czas

Sobota, 5 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 14:08
Autor: Jelonka.com
Nie odbyła się długo oczekiwana rozprawa burmistrza Kamiennej Góry Artura Z., oskarżonego o jazdę pod wpływem alkoholu. Obrońca burmistrza zwrócił się do sądu o wyłączenie z prowadzenia sprawy wszystkich kamiennogórskich sędziów i ławników - ponad 60 osób.

Już wcześniej prezes Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze Wojciech Bąk sam wykluczył swój udział w rozprawie. Jak powiedział, zna się z oskarżonym jeszcze ze studiów, więc nie chciał pozostawiać cienia wątpliwości. Nie rozumie jednak zachowania obrońcy burmistrza.

- Orzekają przecież sędziowie i ławnicy spoza Kamiennej Góry. Nie sądzę, aby miały jakieś powiązania z oskarżonym - mówi prezes Wojciech Bąk.

Niezależnie od tego, każdy musi teraz oświadczyć, co ewentualnie może go łączyć z oskarżonym. Czy sprawą nadal będzie zajmował się kamiennogórski sąd, zadecyduje Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

- Jeżeli nie będzie podstaw do wyłączenia obecnego składu, to i tak Sąd Najwyższy, w odpowiedzi na drugi wniosek obrońcy, zadecyduje o przekazaniu akt do innej placówki najniższej instancji - tłumaczy prezes Bąk.

Miejska radna Prawa i Sprawiedliwości, Marzena Machałek, uważa, iż źle się stało, że kamiennogórski sąd podjął się prowadzenia sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
548
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group