Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6595
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zasłużeni dla Sobieszowa

Wtorek, 15 stycznia 2019, 15:11
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 6:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zasłużeni dla Sobieszowa
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Sympatycy Sobieszowa zorganizowało wczoraj (14.01) w Miejskim Domu Kultury "Muflon" uroczystość, podczas której wyróżniono dyplomami "Zasłużonych dla Sobieszowa". Ponadto, zgromadzeni mogli zapoznać się z kulturą japońską oraz spędzić miło czas przy kawie i smakołykach rozmawiając o przyszłości lokalnej społeczności.

Stowarzyszenie działa na rzecz lokalnej społeczności od 20. lat, a od 2000 roku przyznawane są dyplomy honorowe "Zasłużony dla Sobieszowa", które trafiają do osób, które zdaniem przedstawicieli organizacji pozarządowej wpływają na życie codziennej mieszkańców.

Procedura zbliżona jest do filmowych Oscarów. W ciągu roku zbieram kandydatury z uzasadnieniem. Nie musi to być mieszkaniec Sobieszowa. Może być z Jeleniej Góry lub nawet spoza, jeśli w swoim życiorysie ma działania na rzecz Sobieszowa - tłumaczył Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Sympatycy Sobieszowa. - Spośród kandydatur kapituła stowarzyszenia nominuje osoby, które za dany rok mogą otrzymać dyplom. Za rok 2018 mieliśmy 4 nominacje i w wyniku głosowania wybraliśmy dwie osoby - dodał J. Wojtas.

Pierwszy tytuł za ubiegły rok trafił w ręce Darii i Piotra Cieślińskich, którzy przy ul. Karkonoskiej 8 stworzyli Dojo, jako miejsce spotkań Karkonoskiego Klubu karate Shinkyokushinkai.

Stworzenie takiego pięknego obiektu to ich duży wysiłek i coś, co robią perfekcyjnie na rzecz dzieci i młodzieży - uzasadniał prezes stowarzyszenia.
Co prawda przyszedłem na świat w Kowarach, ale w Sobieszowie wychowałem się i jestem bardzo mocno związany z tą dzielnicą i całym regionem jeleniogórskim - powiedział Piotr Cieśliński, który w czasie szkolnej edukacji trenował narciarstwo biegowe i biathlon, ale odnalazł swoje miejsce w dyscyplinie karate. - Moja mama była judoczką, a wujek karateką i od najmłodszych lat miałem do czynienia ze sportami walki. Nasz klub powstał 8 lat temu i jego początki sięgają Sobieszowa. Po kilku latach rozwinęliśmy sekcje w powiecie jeleniogórskim (Karpacz, Szklarska Poręba), ale też w centrum Jeleniej Góry, Cieplicach i Sobieszowie. Biały Lew Dojo to projekt, który sięga 2014 roku, kiedy to zaczęliśmy remontować obiekt. Najmłodsi nasi wychowankowie mają 4-5 lat i nie ma limitu górnej granicy wieku - opowiadał o działalności, jaką prowadzi z żoną Darią - Piotr Cieśliński, jednocześnie nie kryjąc zaskoczenia wyróżnieniem ze strony lokalnej społeczności. - Jestem bardzo zdumiony i szczęśliwy z tego powodu - wyznał P. Cieśliński.

Drugie wyróżnienie trafiło do nowego prezydenta Jeleniej Góry - Jerzego Łużniaka, w imieniu którego nagrodę odebrali: zastępca - Konrad Sikora i szef Rady Miejskiej Wojciech Chadży.

Jerzy Łużniak ma za sobą kilka lat spędzonych w Sobieszowie. Pracował w Zespole Szkół Rolniczych, a w ostatnim czasie - jako zastępca prezydenta - podejmował wiele decyzji, które uznaliśmy, że były dobre - uzasadnia J. Wojtas wymieniając m.in. inwestycje na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej.
Otrzymanie takiego tytułu daje wiele radości. To też docenienie pracy człowieka i bardzo przyjemne wyróżnienie - wspomina Monika Sołek, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 11 w Sobieszowie, która kilka lat temu również została wyróżniona przez stowarzyszenie.

W trakcie uroczystości, wychowankowie Karkonoskiego Klubu Karate zaprezentowali kata, był też pokaz filmu i zdjęć z pobytu w Japonii, do którego doszło w 2018 roku. Dodatkowo, odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniej ozdobioną posesję - wyróżnienie odebrali Anna i Marcin Kuligowie.

Twoja reakcja na artykuł?

19
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
7
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1066
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group