Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7845
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zapłacą za brudy

Czwartek, 20 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2007, 6:27
Autor: JEN
Kotlina Jeleniogórska: Zapłacą za brudy
Fot. Archiwum
Skończy się wyrzucanie śmieci na dzikich wysypiskach?

Wszyscy kowarzanie, bez względu na to czy mają kosz czy nie, poniosą koszty usuwania nieczystości z miasta. To pomysł radnych.

Do tej pory mieszkańcy komunalnych bloków płacą 6 zł, a mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych i podmioty gospodarcze 8 zł od pojemnika na śmieci. Okazuje się jednak, po ostatniej kontroli, że umowy na odbiór nieczystości nie podpisało 17 właścicieli sklepów. Podobnie jest z innymi podmiotami gospodarczymi w mieście. Co się dzieje z ich śmieciami – nie wiadomo. Najprawdopodobniej są wywożone do lasu, na pobocza dróg, lub podrzucane sąsiadom, by uniknąć opłat.

Radni podjęli uchwałę, żeby wszyscy płacili obowiązkowo za śmieci. Czy tak będzie – zdecydują sami mieszkańcy. 26 września na sesji zostanie przegłosowana uchwała w sprawie przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

Jest jeszcze jeden argument za tym, by taka uchwała weszła w życie w Kowarach. Od nowego roku opłata ekologiczna za odbiór śmieci na wysypisku w Ściegnach wzrośnie do 70 zł za tonę. To spowoduje, że wzrosną też opłaty za wywóz śmieci i ucierpią na tym mieszkańcy miejscowości, gdzie nie obowiązuje wspomniana uchwała.

W Karpaczu przetargi na temat wywozu śmieci trwały półtora roku. Kiedy jednak przegłosowano wspomnianą uchwałę, problem dzikich wysypisk przestał istnieć. Teraz mieszkańcy segregują śmieci, a wcześniej nie przykładali do tego wagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group