Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6827
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zamieszkają w "leningradach"

Poniedziałek, 17 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:26
Autor: portal Interia.pl
   Pierwsze budynki w kompleksie koszarowym w Legnicy zajmowanym przed laty przez Rosjan, zaadaptowano na mieszkania dla legniczan w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego gmina Legnica jest udziałowcem - poinformował rzecznik legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak.

     - W sumie w całym kompleksie może powstać nawet tysiąc mieszkań - powiedziała wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz.

     Jeszcze w tym roku zasiedlonych zostanie pierwszych 150 lokali w wyremontowanych dwóch charakterystycznych budynkach nazywanych "leningradami".

     - Do 1993 roku mieszkali w nich oficerowie wraz z rodzinami. Po ich wyjeździe obiekty były w tak opłakanym stanie, że gdyby nie TBS nadawałyby się jedynie do wyburzenia - powiedziała wiceprezydent. Zaznaczyła, że byłoby to kosztowne przedsięwzięcie.

     Dlatego uchwalono zmianę planu zagospodarowania przestrzennego terenu byłych koszar umożliwiając ulokowanie na nim budownictwa mieszkaniowego. Następnie gmina wniosła obiekty aportem do TBS-u wraz z wkładem finansowym w wysokości 200 tys. zł.

     - O te 150 rodzin, które się tu przeniosą zmniejszy się kolejka mieszkańców czekających na własne lokum. Chętnych na lokal w TBS jest kolejnych 400 osób - powiedziała Zienkiewicz.

     Natomiast cała lista oczekujących na przydział mieszkania od gminy liczy 1.200 mieszkańców.

- TBS to propozycja dla osób średniozamożnych. Trzeba mieć wkład finansowy w wysokości ponad 10 tys. zł i móc opłacać czynsz, który kształtuje się na poziomie ok. 300 zł miesięcznie - wyjaśnił dyrektor ds. zasobów w TBS Jerzy Ciach.

     Udziały w TBS w Kamiennej Górze, który jest inwestorem w Legnicy, ma dziewięć gmin. Spółka ta istnieje od 10 lat. Była drugim TBS zarejestrowanym w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group