Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5469
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakończyli kolejny rozdział swojego życia

Sobota, 28 kwietnia 2012, 8:40
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zakończyli kolejny rozdział swojego życia
Fot. Angela
1082 abiturientów z dziesięciu jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych zakończyło wczoraj kolejny z etapów swojej edukacji. Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów we wszystkich szkołach było podniosłe i pełne wzruszeń. Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych żegnał swoich uczniów w Filharmonii Dolnośląskiej.

Po czterech latach edukacji naukę w popularnym jeleniogórski „Ekonomie” w tym roku skończyło 143 uczniów. Dziewięć osób odebrało świadectwo z czerwonym paskiem. Niestety też kilka osób będzie musiało podejść do egzaminu poprawkowego.

- Jest to piękna uroczystość, ale również związana z refleksją, bo ci, których wychowaliśmy, którym daliśmy z siebie najwięcej i stali się specjalistami w zawodzie, odchodzą, zostawiają nas. Dzisiaj uczniowie odbierają świadectwa ukończenia szkoły, ale przed nimi jeszcze dwa zadania: matura i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Mocno trzymamy za nich kciuki i życzymy im wszystkiego najlepszego zarówno podczas egzaminów, jak i w dorosłym życiu – mówiła Joanna Marczewska – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych w Jeleniej Górze.

Dla Moniki Bugacz, tegorocznej maturzystki, zakończenie roku było ogromnym przeżyciem.

- Dla mnie to bardzo ważna uroczystość. Z jednej strony cieszę się, że kończę szkołę, a z drugiej strony czuję żal za znajomymi i nauczycielami. Przez te cztery lata zdążyliśmy się zżyć. W pamięci z pewnością zostaną mi świetne wycieczki, których mieliśmy bardzo wiele. Teraz w planach mam zdanie matury i studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W najbliższych dniach będę natomiast pracować i uczyć się do matury– mówiła Monika.

Dla Mateusza Baranowskiego, koniec roku szkolnego było zakończeniem i jednocześnie rozpoczęciem nowego rozdziału życia.

- Teraz matura i dorosłe życie. Myślę już czym będę się zajmował w przyszłości. Chcę iść na studia policyjne lub wojskowe. Najbardziej będzie mi brakowało znajomych, z którymi bardzo się zżyliśmy, ale mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy utrzymywać te kontakty – mówił Mateusz.

Prezydent Marcin Zawiła mówił do maturzystów, że zakończenie roku to dla abiturientów trudny, ale piękny czas.

- Każdy z nas przygotowywał się do matury i muszę przyznać, że był to niezwykle przyjemny czas, do którego sam chętnie bym wrócił. Abiturienci, maturzyści - nie traćcie nadziei. Głowa do góry, będzie dobrze. Trzymam za was kciuki - mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group