Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5760
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakazany owoc w szkole dozwolony. Rozgrywki w CS’a.

Piątek, 18 lutego 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: Coolazooch
JELENIA GÓRA: Zakazany owoc w szkole dozwolony. Rozgrywki w CS’a.
Fot. Coolazooch
Tłumy młodzieży przed salą informatyczną w czasie ferii zimowych mogą oznaczać tylko jedno: zezwolono młodzieży na działania, które na co dzień w szkole są niedozwolone.

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach umożliwiła uczniom zorganizowanie w czasie ferii zimowych rozgrywek w popularne gry komputerowe w oparciu o sprzęt stanowiący bazę dydaktyczną szkoły. Oczywiście jak to zawsze bywa pod warunkiem, że uczniowie-organizatorzy przygotują plakaty informacyjne, opracują i opublikują regulamin rozgrywek, przygotują przed i po komputery do pracy oraz zaproszą do zabawy również młodzież z okolicznych gimnazjów.

Na spełnienie warunków nie trzeba było długo czekać. W odpowiedzi na rozniesione plakaty informujące o wspólnych rozgrywkach i przedstawionych na stronie internetowej szkoły zasad gry, lawinowo rosła liczba zgłaszanych do konkursu drużyn. Koniecznością stało się rozciągnięcie czasu na realizację tego przedsięwzięcia z planowanego początkowo jednego dnia do czterech dni oraz dokonanie pewnych modyfikacji w regulaminie.

Spośród organizowanych w szkole rozgrywek największym zainteresowaniem cieszyła się gra Counter Strike 1.6 (jest to obecnie najpopularniejszy mod do gry Half-life rozprowadzany darmowo na zasadach licencji freeware). Zgłosiło się do niej aż 21 drużyn 3-osobowych – czyli 63 graczy! Taka duża liczba uczestników wymusiła przeprowadzenie turnieju z podziałem na etapy, w wyniku których ostatniego dnia zmierzyło się ze sobą 8 najlepszych drużyn.

Finał rozegrał się 17 lutego, w którym po zaciętych meczach (i wydłużonej liczbie rund i map) wyłoniliśmy 3 najlepsze drużyny. Na pierwszym miejscu znalazła się ekipa HeaD Hunter w skład którego weszli Dawid Krachel, Kamil Krachel i Kacper Lis, drugie miejsce zdobył Pan a trzecie Karelma + Fampa sQuad.

W powyższe działania zaangażowało się również wielu nauczycieli, którzy sprawili, że oczekujące na swoje mecze drużyny mogły skorzystać z centrum multimedialnego, z rozłożonych do gry stołów pingpongowych oraz zwiedzić pracownię urządzeń mechatronicznych, w których można było zaobserwować działające programowalne układy elektryczne, roboty i obrabiarki sterowane numerycznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group