Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5562
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakaz wjazdu na Rynek również dla urzędników

Piątek, 12 września 2008, 7:51
Aktualizacja: Sobota, 13 września 2008, 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zakaz wjazdu na Rynek również dla urzędników
Fot. TEJO
Na plac Ratuszowy nie wjadą już urzędnicy, którzy po 15 września będą zostawiać swoje pojazdy na parkingu wielopoziomowym. Swobodny dostęp w okolicach urzędu pozostanie już tylko niepełnosprawnym i dostawcom. Pozostali zapłacą słone mandaty.

Od najbliższego poniedziałku ma się zmienić organizacja ruchu na -lacu Ratuszowym. Obecnie za stosownym zezwoleniem na jeleniogórski rynek wjeżdżają przede wszystkim pracownicy urzędu. To ma się jednak zmienić.

- Urząd miasta w najbliższym czasie wyda około 30 karnetów swoim pracownikom na parkowanie samochodów na parkingu wielopoziomowym – powiedział Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Po tych zmianach zgodnie z prawem przez Rynek przejadą więc tylko osoby niepełnosprawne oraz dostawcy w godzinach od 6 do 11 i 17 – 22. Pozostali mieszkańcy za każdy wjazd na plac ratuszowy, ulice Konopnickiej, czy 1 Maja, słono zapłacą.

- Za złamanie zakazu wjazdu grożą mandaty karne w wysokości do 500 złotych oraz pięć punktów karnych – mówią strażnicy miejscy, którzy monitorują teren. Jeśli kierowca natomiast nie będzie chciał przyjąć mandatu, sprawa trafi do sądu grodzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group