Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9696
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zagraniczni dziennikarze napiszą o Karkonoszach

Środa, 14 stycznia 2015, 7:20
Aktualizacja: Piątek, 16 stycznia 2015, 8:55
Autor: Mea
Powiat: Zagraniczni dziennikarze napiszą o Karkonoszach
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizował wizytę w Karkonoszach dziennikarzy ze znanych gazet niemieckich i austriackich, jak „Die Welt”, czy też Der Tagesspiegel.

– Redaktorzy napiszą artykuły o naszych górach i atrakcjach turystycznych, co będzie świetną promocją dla powiatu jeleniogórskiego – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Starostwo od lat współpracuje z ZOPOT, dzięki czemu powstało już wiele artykułów w prasie zagranicznej na temat piękna Karkonoszy. - Dziennikarze reprezentują znaczące gazety zagraniczne, m.in. Der Tagesspiegel, Die Welt, Süddeutsche Zeitung, Out of Office, Hann, Allgemeine Zeitung, Mainpost, Freelance i Augsburger – wymienia dyrektor.

Trzynaście osób pod przewodnictwem Klausa Klöppel’a z ZOPOT-u wędrowało szlakami Karkonoszy, zwiedziło Dolinę Pałaców i Ogrodów, Dom Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie oraz Szklarską Porębę. Motto wycieczki to „W śniegowcach przez Karkonosze”.

- Gościmy dziennikarzy również z regionów alpejskich, którzy chwalili potencjał turystyki w Karkonoszach. Góry prezentowane były od strony kulturowej i przyrodniczej. Zagraniczni goście spotkali się ze starostą Anną Konieczyńską, przewodniczącym Komisji Współpracy Międzynarodowej i Partnerstwa Jackiem Włodygą oraz Wiesławem Dzierzbą. Pytali o oferty turystyczne, możliwości uprawiania sportów wyczynowych oraz o nasze tradycje związane z Duchem Gór – mówił Jarosław Hajndrych z Wydziału Promocji.

- Okazuje się, że w Niemczech i Austrii jest zbyt mało informacji o tym, co dzieje się w naszym regionie. A nasi potencjalni turyści z zagranicy chcą wiedzieć, jakie imprezy odbywają się u nas nie tylko sportowe, ale również kulturowe. Jest bowiem duże zainteresowanie ze strony niemieckich turystów spędzaniem czasu w powiecie jeleniogórskim – dodaje.

Rozmawiano również o promocji powiatu w Niemczech, nie tylko na targach turystycznych, ale również w galeriach handlowych.

Już planowany jest w kwietniu przyjazd kolejnych dziennikarzy, którzy będą pisać o turystyce kulturowej w Karkonoszach, czyli m.in. o pałacach, zamkach i muzeach.

- Natomiast w maju grupa niemiecka spędzi czas na wycieczce rowerowej, która przejedzie przez Dolinę Pałaców i Ogrodów. Nowością jest turystyka na dwóch kółkach „e-beiking”, czyli podróżowanie rowerami z napędem elektrycznym, coraz bardziej popularna na zachodzie – dodaje Jarosław Hajndrych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group