Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6079
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagłosuj na plac zabaw na Zabobrzu

Środa, 20 maja 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela/Przemo
Jelenia Góra: Zagłosuj na plac zabaw na Zabobrzu
Fot. Inicjatorzy akcji
Rodzice dzieci z zabobrzańskich bloków apelują do naszych Czytelników o wsparcie akcji, w której ubiegają się o sfinansowanie budowy placu zabaw dla swoich pociech. Teren, na którym chcieliby zrealizować zadanie znajduje się na tyłach bloków ul. Ogińskiego/ Bacewicz, gdzie obecnie nie ma nic poza piaskownicą, betonowym murkiem, trawą i krzakami.

- Blok w Jeleniej Górze, a w nim dziewięć klatek, 100 mieszkań, ponad 200 mieszkańców i gromadka dzieci, a przed oknami dwie ławki i... 70 samochodów. Rodzice niespokojni, dzieci zestresowane, a zmotoryzowani mieszkańcy niezadowoleni i niechętni wobec najmłodszych sąsiadów - to codzienny obrazek z naszych okien – opowiada koordynatorka projektu, która razem z innymi mieszkańcami postanowiła ten obraz zmienić i prosi wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry o głosowanie na plac zabaw na Zabobrzu.

Te samochody upchane są jeden przy drugim. Asfaltowy, dziurawy parking, a wokół betonowe bloki, hałas, spaliny… Piłka kolejny raz wpada pod samochód:
- Mamooooo!!! Pomóż! - woła dziecko bojąc się wchodzić pod pojazd.
- Dobrze, ale nie siedź na tym betonie! - odpowiada mama.
- Niech pani zabierze te dzieci od mojego auta!!! - krzyczy jakiś mężczyzna z okna.

- To codzienny obrazek z naszych okien. Chcemy to zmienić. Dlatego prosimy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry o głosowanie na nasz plac zabaw. Potrzebne są co najmniej 2 tysiące głosów. Dzięki temu możemy wygrać sfinansowanie budowy placu zabaw przez fundację AVIVA przy jednym z bloków jeleniogórskiego Zabobrza – informuje inicjatorka zgłoszenia Aneta Cieplińska.

- Plac zabaw przy naszym bloku będzie służyć grupie ponad 20 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (i tym w drodze) mieszkających w tym bloku oraz ich rodzicom, a także wszystkim innym mieszkańcom i gościom. Przewidywany koszt budowy: piaskownica, zjeżdżalnia, drabinki, domek, tor przeszkód, karuzela, ławeczki, ogrodzenie (z bramą wjazdową dla straży pożarnej) przy ulicy, boisko do gry w siatkówkę lub kosza to 50 tys. zł. - dodała mieszkanka bloku na Zabobrzu.

Co zrobić, aby wspomóc akcję?
1. Wejść na stronę: www.todlamniewazne.pl
2. Znaleźć inicjatywę pod nazwą ”OŻYWIĆ MARZENIA W BETONOWYM ŚWIECIE DZIECI”.
3. Kliknąć „GŁOSUJ”,
4. Podać swój adres e-mail – a następnie potwierdzić klikając link, który zostanie przesłany na dany adres e-mailowy
5. Głosować można do 15 czerwca 2015 r.

Link do inicjatywy:
http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,281,ozywic-marzenia-w-betonowm-swiecie-dzieci.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group