Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8384
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zaginął w lesie

Wtorek, 13 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Policja i ratownicy górscy prawie całą noc szukali w okolicach Michałowic zaginionego mężczyzny.

67-letni mieszkaniec Michałowic wyszedł w poniedziałek z domu informując, że udaje się na spacer do lasu. Czynił to bardzo często, bo lubi wędrówki po okolicznych pagórkach. Nie wrócił do dziś. W poniedziałek wieczorem o fakcie powiadomiono służby ratownicze.

Akcja poszukiwawcza w nienajlepszych warunkach trwała do godz. 2 nad ranem. Oprócz policjantów z Jeleniej Góry i okolic uczestniczyło w niej 25 ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszukiwania nie przyniosły skutku. Mają być wznowione.

– Mężczyzna to emerytowany pracownik pobliskich kamieniołomów. Bardzo dobrze zna leśne ścieżki. Mamy nadzieję, ze nic mu się nie stało – mówi Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy GOPR.

Jak podkreśla M. Abramowicz, takie akcje w górach zdarzają się. Czasami powodem bywa ludzka niefrasobliwości. Podobne siły zaangażowano ostatnio w poszukiwania innego mężczyzny, mieszkańca Świeradowa, który pokłócił się z żoną i wyszedł z domu. Wysłał sms, że coś sobie zrobi.

Desperata nie znaleziono, ale nazajutrz jego żona otrzymała kolejnego sms od męża, z informacją, że przebywa on w Szklarskiej Porębie i ma się dobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
466
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group